Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Διαδικασία μεταπώλησης λογισμικού


KidPadel

Recommended Posts

On 2/11/2021 at 9:30 ΜΜ, trellovoskos said:

Μήπως θες και ένα ΡΑΦ τζάμπα απο μένα με μόνη προυπόθεση να μου κάνεις τις μελέτες μου στο Fespa;;;

H άδεια του PAΦ δεν μεταφέρεται

και στο παιδί σου να θες να την δώσεις δεν μπορείς. Πρέπει να αγοράσει καινούργια άδεια.

Είχα βρει μεταχειρισμένο να αγοράσω (λόγω οικονομικών δυσκολιών) σε εξαιρετική τιμή και δεν μπορούσε να το πουλήσει ο άνθρωπος.

Τους πήρα και τηλέφωνο και μου το επιβεβαίωσαν.

ΑΠΛΑ ΤΡΑΓΙΚΟΙ

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, trellovoskos said:

Δεν το ήξερα αυτό!

Το θέμα είναι πως μάλλον κανείς αγοραστής του προγράμματος δεν το γνωρίζει.

Δεν τους ενημερώνουν προ πώλησης και ούτε βρήκα κάποια σχετική αναφορά στην σελίδα τους.

Το αγοράζεις και σου μένει στο χέρι

Link to comment
Share on other sites

@mikegad στη χειρότερη, σε πειράζει να την αγοράσεις (μετά απο ιδιωτικό συμφωνητικό με τον πωλητή) και απλώς να φαίνεται αυτός στον ΤΟΛ ως χρήστης;

Η ετήσια συνδρομή μάλλον δεν θα μπορεί να κόβεται στο όνομα σου...αλλά και πάλι δεν θα σε πειράξει πολύ αυτό, γιατί και εσύ θα το πουλήσεις σύντομα όταν καταλάβεις για τι προγραμματάρα μιλάμε...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο..αλλά αν γνωρίζεις καλά τον πωλητή, ίσως θα μπορούσε να γίνει και αυτό. Εγώ δεν τον ξέρω τον άνθρωπο.

Τόσο μάπα είναι δηλαδή;

Παλιότερο θυμάμαι εγκωμιαστικά σχόλια.

Όπως και να χει είναι αστείο να μην είναι ενημερωμένοι οι αγοραστές προτού σκάσουν τα λεφτά. Αν δεν ήταν πουθενά γραμμένος ο όρος (πχ σε κάποια σύμβαση) προ πληρωμής θεωρητικά θα μπορούσαν να διεκδικήσουν αποζημίωση από την εταιρία.

Υπάρχει και η εναλλακτική από 3DR που βγαίνει κάπου στην μισή τιμή (για καινούργιο) για το πλήρες πακέτο, αλλά δεν βρίσκω πολλές πληροφορίες και με παραξενεύει κάπως το περιβάλλον εργασίας.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν περιγράφεται στο συμφωνητικό η απαγόρευση μεταπώλησης, θα έκανα μια ερώτηση στο νομικό τμήμα του ΤΕΕ. Τι ***** συλλογικό όργανο είναι? 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω μετανοιώσει πάντως με το ΡΑΦ. Λάθη, ελλείψεις, πάρα πολύ αργή εξέλιξη.

Το Strad μου άρεσε όταν το δοκίμαδα. Αλλά δεν είμαι χρήστης και δε μπορώ να εκφέρω άποψη.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.