Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εξοικονομώ - αυτονομώ ΠΕΑ


Recommended Posts

Καλησπέρα, είμαι νέος μηχανικός στο χώρο και θα ήθελα μια βοήθεια αν γνωρίζει κάποιος. Δουλεύω ως μισθωτός σε μια εταιρεία ( χωρίς μπλοκάκι) αλλά ασφαλίζομαι ως μηχανικός στον ΕΦΚΑ ( δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό στην ερώτηση μου) . Κάποιοι γνωστοί και κάποιο συγγενείς μου θέλουν να ενταχθούν στο πρόγραμμα εξοικονομώ και μυ ζήτησαν αν γίνεται να το αναλάβω εγώ . Η ερώτηση είναι η εξής, Μπορώ να εκδόσω ΠΕΑ και να εντάξω πελάτη στο πρόγραμμα χωρίς να έχω μπλοκάκι? 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς, αλλά πρέπει να ανοίξεις βιβλία στην εφορία ως ελ. επαγγελματίας/αυτοαπασχολούμενος, μετά να γραφτείς στο ΥΠΕΝ να γίνεις εν. επιθεωρητής, μετά.... (ίσως προκύψουν κι άλλα που δεν μου έρχονται τώρα)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ!!! δηλαδή με την τωρινή κατάσταση που βρίσκομαι δεν μπορώ να υπογράφω δικα μου ΠΕΑ κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Έκδοση ΠΕΑ, για συγγενείς μέχρι και 2ου βαθμού, απαγορεύεται!

Edited by antloukidis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να υπάρχει απόκλιση στην επιφανεια μεταξύ Α ΠΕΑ και Β ΠΕΑ και ποση?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.