Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εφαρμογή 'Εξοικονομώ' σε ταράτσα διώροφης οικίας.


Recommended Posts

Καλημέρα σας. Προσπαθώ να βγάλω άκρη σε διώροφη οικία του '78 για να μπεί ο ιδιοκτήτης στο εξοικονομώ. Ο 1ος όροφος ανήκει στον αδερφό(θανών) του δικού μου πελάτη και ο 2ος στον πελάτη μου. Το υπόγειο από 50% και ένα παλιό εξωτερικό κτίσμα πάλι από 50%. Το διαμέρισμα το οποίο θέλω να εντάξω στο πρόγραμμα είναι σε άθλια κατάσταση. Η ταράτσα επίσης (σκουριασμένες αναμονές, οπλισμός πλάκας με διαβρωμένο οπλισμό και πολλά άλλα). Συν των παραβάσεων που πρέπει να τακτοποιήσω. Έχω δικαίωμα να μονώσω την κοινή ταράτσα;Θέλει κάποιο χαρτί από τον αδερφό του (ή από τη νύφη του μιας και ο αδερφός του πέθανε;)   (η ταράτσα δεν είναι κοινή;);

Η απόληξη του κλιμακοστασίου είναι κατασκευασμένη με τα χέρια κάποιου που δεν "έπιαναν" και τόσο.. (μάλλον από τον ίδιο) και εχει για σκεπή κάτι πρόχειρες λαμαρίνες, με αποτέλεσμα να περνά το νερό της βροχής μέσα. Αυτά μπορώ να τα φτιάξω με το πρόγραμμα; Που θα βρω πιο πολλές πληροφορίες; Έχω χρόνια να ασχοληθώ και τα έχω ξεχάσει....

Edited by doragk
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορεί να μονώσει το δώμα μέσω του προγράμματος, σαν να είναι εξ' ολοκλήρου δικό του.

Ναι, θεωρητικά απαιτείται η συναίνεση των υπόλοιπων ιδιοκτητών (πχ ΥΔ).

Όχι, δεν μπορεί να ενταχθεί η απόληξη του κλιμακοστασίου επειδή είναι σε επαφή με τον ΜΘΧ κ' όχι με το υπό εξέταση διαμέρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.