Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΙΣΟΤΙΜΙΑ ΠΤΥΧΙΟΥ


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους, 

 

Πριν λιγους μηνες ελαβα μια αδικη  αποφαση απο το ΔΟΑΤΑΠ για την αναγνωριση του πτυχιου μου οπου μου αναγνωριζουν ισοτιμια με ολες τα πολυτεχνικα ΑΕΙ της χωρας αλλα για να μου αναγνωρισουν και την αντιστοιχια θα πρεπει να δωσω 2 μολις μαθηματα στο Μετσοβιο! την θεωρω αδικη γιατι αλλοι συμφοιτητες μου με το ιδιο προγραμμα σπουδων δεν εδωσαν ουτε ενα μαθημα λιγους μηνες πριν !

Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι οτι μεχρι να παρω και την αντιστοιχια του πτυχιου μου, με την ισοτιμια που εχω ηδη μπορω να γραφτω στο ΤΕΕ με λιγοτερα δικαιωματα προς το παρων και μολις παρω  την αντιστοιχια να εχω ολοκληρα δικαιωματα?

Πρόσθεσε τονισμό στο κείμενο της δημοσίευσής σου. Επίλεξε "επεξεργασία" (3 τελείες άνω δεξιά) και διόρθωσέ το. Διάβασε προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ.

Pavlos33

 

 

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

34 λεπτά πριν, engineer30 said:

...πολυτεχνειο της ιταλιας

έτσι από περιέργεια.... από ποια Πόλης το πολυτεχνείο είσαι? (ιδιωτικό ή κρατικό)

(και ναι οι τόνοι στα κείμενα είναι υποχρεωτικό για να μη κλειδώσει το θέμα)

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

άρα βλακείες κάνουν πάλι.....

η ιντζενιερία τσιβίλε στην Ιταλία πάντα μα πάντα ήταν ιδιαίτερα απαιτητική ως σχολή ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μπορούσα να σου δείξω το μέγεθος της αδικίας της απόφασης του ΔΟΑΤΑΠ ! Έχοντας κανει ολο το πρόγραμμα σπουδών μου έβαλαν 2 μαθήματα την ίδια στιγμή σε άλλους που άλλαξαν βασικά μαθήματα δεν τους έβαλαν να δώσουν τίποτα !

 

Με αποτέλεσμα να χρειάζεται να δώσω 2 μαθήματα χειμερινού και θερινού εξαμήνου και θα πάω πίσω 1 χρόνο! γι αυτό ρωτάω εαν έστω με την ισοτιμία μπορώ να έχω κάποια δικαιώματα και μόλις πάρω τα μαθήματα να τα καταθέσω για να πάρω και την αντιστοιχία έτσι ώστε να έχω ολοκληρωμένα δικαιώματα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.