Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ανακεφαλαιωτικός Πίνακας Εργασιών και προσθήκη απολογιστικών εργασιών


sxe

Recommended Posts

On 10/12/2021 at 12:20 ΜΜ, varxo said:

είναι τελείως λάθος ο ΑΠΕ που έχεις κάνει 

καταρχήν έχεις υπέρβαση της σύμβασης ενώ δεν κάνεις ανάλωση όλων των απροβλέπτων κοτσάρεις 100000 απολογιστικά ( δεν νομίζω σε σύμβαση χωρίς απολογιστικά να μπορείς να βάλεις ) αυτά τα δυο λάθη βρίσκω 

όσο αφορά την υπέρβαση του 20% έτσι όπως είναι ο ΑΠΕ αν διορθώσεις αυτά που σου είπα περνάει δεν έχει θέμα 

Έτσι από περιέργεια μήπως είσαι επιβλέπων του έργου γιατί κάτι τέτοιο υποψιάζομαι ;;;

Όχι επιβλέπων, εγώ προσωπικά είμαι Διαχειριστής και βλέπω από κάτω τι γίνεται σε τεχνικό επίπεδο και κάνω τις διαδικασίες για τροποποιήσεις, εγκρίσεις λογαριασμών και ΑΠΕ και πληρωμές! Επειδή όμως έχω μια μικρή εμπειρία με εργολαβίες ως μηχανικός και μου ρωτούν .... μπαίνω στη διαδικασία να λέω τη γνώμη μου.... και προς το παρόν δεν τους αρέσει, γιαυτό ρωτάω και γνώμες από εδώ μέσα μήπως είμαι τρελός και δεν το ξέρω!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sxe said:

μπαίνω στη διαδικασία να λέω τη γνώμη μου

Αν είναι να λες μόνο τη γνώμη σου δεν έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα.

2 ώρες πριν, sxe said:

και προς το παρόν δεν τους αρέσει, γιαυτό ρωτάω και γνώμες από εδώ μέσα μήπως είμαι τρελός και δεν το ξέρω!

Πρόσεχε με σε βάλουν σε κανένα τεχνικό συμβούλιο και πρέπει να υπογράφεις και πρακτικά. Εκεί υπάρχει θέμα!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, sxe said:

... μήπως είμαι τρελός και δεν το ξέρω!

Μην έχεις τέτοιο πρόβλημα

Η νομοθεσία των δ.ε. είναι σαφής. Απλή εφαρμογή της χρειάζεται. 

Και για τις "δύσκολες" περιπτώσεις, είμαστε κι εμείς εδώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.