Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Φορολογικά Οικοδομικής Άδειας- Ηλεκτρονική πληρωμή


Nefeli_Chr

Recommended Posts

Γειά σας.

θέλω να ρωτήσω ποιά είναι η διαδικασία πληρωμής των φορολογικών της άδειας στην μετά Covid εποχή.

Μέχρι την αρχή του Covid-19 μπορούσαμε να κλείσουμε ραντεβού στην εφορία και να πληρώσουμε,

μπορούμε να το κάνουμε ηλεκτρονικά πλέον;

Αν ναι γνωρίζει κάποιος την διαδικασία;

Είμαι σχετικά νέα μηχανικός και δεν έχω μεγάλη εμπειρία σε αυτό το πεδίο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

προχθες έκλεισα ραντεβού στη ΔΟΥ Κηφισιάς για πληρωμή φορολογικών ,πληρώσαμε τα της ΔΟΥ και δεν μπορούσαν να περάσουν μόνο τις εισφορές του Δήμου και πήγαμε στο ταμείο του Δήμου χωρίς ραντεβού για πληρωμή. Αντίστοιχα για ΕΦΚΑ (ΙΚΑ) ραντεβού για έναρξη έργου στο οικείο κατάστημα όπου πληρώθηκε και η προκαταβολή και περάστηκαν τα ένσημα (πίνακας 1).

Επίσης στη ΔΟΥ Κηφισιάς λειτουργεί παράρτημα του ταμείου παρακαταθηκών και δανείων και βγάλαμε και εγγυητική για το ΣΔΑ αφου είμασταν εκεί για τα άλλα (είχα ενημερώσει το ταμείο από πριν).

Δεν γνωρίζωαν γίνονται και ηλεκτρονικά αυτές οι πληρωμές , σε μια μέρα τα έφτιαξα όλα πάντως. Καλή τύχη

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.