Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πολιτικός Μηχανικός - Ελεύθερος επαγγελματίας


veller

Recommended Posts

Καλησπέρα συνάδελφοι,

Θα ήθελα βάσει της εμπειρίας σας, να μου δώσετε μια άποψη περί της εργασιακής πραγματικότητας των πολιτικών μηχανικών ελεύθερων επαγγελματιών.

Είμαι ήδη μηχανικός άλλης ειδικότητας και προσανατολίζονται στο να δώσω κατατακτήριες εξετάσεις προς αυτή την κατεύθυνση.

Το ενδιαφέρον μου περιστρέφεται γύρω απο το κτιριακό αντικείμενο, και ως εκ τούτου, Θα ήθελα να ασχοληθώ με κατασκευή ή/και μελέτη υπό το πρίσμα του ελεύθερου επαγγέλματος(βρίσκομαι στην Αθήνα). Πιστεύετε είναι εφικτό για την εποχή? Υπάρχουν δουλειές  δουλειές ώστε να μπορεί να λειτουργήσει ένα νέο τεχνικό γραφείο με αυτόν το τρόπο?

Προφανώς αυτή η "αυτονόμηση" θα επεδίωκα να γίνει αφού πάρω παραστάσεις και εμπειρία ως υπάλληλος κάπου σε σχέση με τα παραπάνω αντικείμενα.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Πρόσθεσε την ειδικότητά σου στο προφίλ σου. 

Pavlos 33

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρουμε χρονικά, είναι ασύμφορο

5 χρόνια σπουδές + 5 χρόνια εμπειρία (αν είσαι τυχερός), θέλεις τουλάχιστον 10 χρόνια από σήμερα 

Συν το ότι δεν ξέρουμε τις συνθήκες που θα επικρατούν τότε

Μήπως συμφέρει να επενδύσεις στο αντικείμενο που έχεις σπουδάσει?

και

αν είσαι μηχανικός, όπως λες, βάλε την ειδικότητα στο προφίλ σου

Edited by tetris
συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.