Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προκήρυξη ΑΣΕΠ 13Κ/2021 για 1.468 θέσεις


edifis

Recommended Posts

Ευχαριστώ. Το ερώτημα που είχα και σε προηγούμενα post για τον φορέα ασφάλισης στο διάστημα της μισθωτής απασχόλησης, απαντήθηκε βρίσκοντας στο αρχείο μου αντίγραφα καταστάσεων καταβολής πληρωμών, στις οποίες φαίνεται ότι οι εισφορές του εργοδότη Δήμου, καταβάλονταν στο ΤΣΜΕΔΕ και όπως σωστά είχες αναφέρει υπήρχε και εκείνο το περίεργο πακέτο στο ΙΚΑ για αποζημίωση ασθενείας.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εάν μπείτε εδώ https://www.atlas.gov.gr/ATLAS/Pages/Home.aspx στο ασφαλιστικό βιογραφικό με στοιχεία taxisnet ίσως να είναι περασμένα στοιχεία για το διάστημα στον Δήμο.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Μπήκα στην σελίδα του ΑΤΛΑΣ έχει περασμένο το "περίεργο" πακέτο ΙΚΑ (κωδ. 131) αλλά και εισφορές στο ΤΣΜΕΔΕ για το εν λόγω διάστημα. Αποδεικνύεται αυτό που είχε αναφέρει αρχικά ο συνάδελφος @JohnnyHoliday για το ασφαλιστικό καθεστώς ειδικού συνεργάτη Δήμου, ότι παραμένει στον ασφαλιστικό φορέα του ΤΣΜΕΔΕ (για προ 2016 συζητάμε πάντοτε). Οι ημερομηνίες βέβαια δεν ταιριάζουν ακριβώς και το ασφαλιστικό βιογραφικό το έχουν μέχρι το 2016. 

atlas 1.pdf

Edited by Pavlos33
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@Pavlos33Ακριβώς ίδια κατάσταση και σε εμένα. Ξεχωριστό ασφαλιστικό βιογραφικό ΙΚΑ με το 131 μέχρι το 2016 και ξεχωριστό ΤΣΜΕΔΕ (με την ίδια ημερομηνία). 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια μικρη βοηθεια, ειμαι στο ΤΣΜΕΔΕ απο το 2014 μεχρι σημερα και δουλεω ελευθερος επαγγλεματιας κανονικα εχοντας συνεχη ασφαλιση απο τοτε μεχρι σημερα. Εχω βεβαιωση απο ΕΦΚΑ που το αποδευκνειει, εξειδικευμενη εμπειρια δεν μου ζητανε παρα μονο αδεια ασκησεως επαγγελματος και βεβαωση ασφαλιστικου φορεα. Που το βαζω το εγγραφο του ΕΦΚΑ, στην εμπειρια εχει μονο για υπαλληλους πεδια. 

Edited by george978
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, george978 said:

Ρε παιδια μια μικρη βοηθεια, ειμαι στο ΤΣΜΕΔΕ απο το 2014 μεχρι σημερα και δουλεω ελευθερος επαγγλεματιας κανονικα εχοντας συνεχη ασφαλιση απο τοτε μεχρι σημερα. Εχω βεβαιωση απο ΕΦΚΑ που το αποδευκνειει, εξειδικευμενη εμπειρια δεν μου ζητανε παρα μονο αδεια ασκησεως επαγγελματος και βεβαωση ασφαλιστικου φορεα. Που το βαζω το εγγραφο του ΕΦΚΑ, στην εμπειρια εχει μονο για υπαλληλους πεδια. 

Δες  το σχόλιo στη σελίδα 11 από @ikalog. Περιγράφει τι κάνεις σε αυτή την περίπτωση. Νομίζω σε όποιο πεδίο δεν υπάρχει η επιλογή που θες, επιλέγεις ''ΑΛΛΟ΄΄ και από κάτω γράφεις αυτό που θες, πχ ελεύθερος επαγγελματίας ή αυτοαπασχολούμενος.

Edited by Tasosthe1
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι,ως προς τις ξένες γλώσσες,ισχύει επικυρωμένο αντίγραφο ελληνοαμερικανικής ένωσης (για proficiency michigan)αντι για δικηγόρου;

 

Link to comment
Share on other sites

με εχει χτικιασει η ιστοσελιδα τους, κολλαει καθε 2-3 λεπτα και μπορει να μεινει ετσι για ωρες. Και ειναι κυριακη τι θα γινει μεθαυριο? 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.