Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Εξοικονομώ και πρόβλημα με ΠΕΑ


ΣΑΛΒΑΤΟΡΕ

Recommended Posts

Καλησπέρα σας , θα ήθελα να ρωτήσω τι κάνω στην περίπτωση που έχω εκδόσει ΠΕΑ για εξοικονομώ (που απορρίφτηκε), ο μηχανικός που είχα για κάποιο λόγο έχει κατεβάσει ρολά, οπότε στράφηκα σε άλλο , ο οποίος μου είπε να κάνω υπεύθυνη δήλωση ότι δεν έχω στην κατοχή μου ΠΕΑ , ισχύει κάτι τέτοιο? δεν θα ήθελα να μπλέξω , εάν γνωρίζει κανείς κάτι για να με διαφωτίσει γιατί μάλλον δεν θα προλάβω τις προθεσμίες ,  ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επικοινωνήστε με το Σώμα Επιθεώρησης Νοτίου Ελλάδος /Τμήμα Επιθεώρησης Ενέργειας στο e-mail : [email protected] και ζητήστε τους να γίνει ανάκληση του ΠΕΑ από εσάς. Ίσως με κάποια υπεύθυνη δήλωση από εσάς δεχτούν την ανάκληση.

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την συμβουλή σας , δυστυχώς έτσι όπως εξελίχθηκε η κατάσταση δεν προλαβαίνω ούτε με την παράταση  , δυστυχώς και μετά από χρόνια συνεργασίας με τον εν λόγο μηχανικό με άφησε ξεκρέμαστο , αλλά και ο άλλος μηχανικός μου ζήτησε κάτι παράνομο εάν κατάλαβα καλά

Link to comment
Share on other sites

Κάνε νέο ΠΕΑ, αν και με τις τιμές του προγράμματος άστο για τον επόμενο κύκλο. Σίγουρα ο μηχανικός του πρώτου ΠΕΑ δεν έχει καμία ευθύνη 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, SEKKARA said:

Κάνε νέο ΠΕΑ, αν και με τις τιμές του προγράμματος άστο για τον επόμενο κύκλο. Σίγουρα ο μηχανικός του πρώτου ΠΕΑ δεν έχει καμία ευθύνη 

Καλησπέρα , για να κάνω νέο ΠΕΑ θα πρέπει να ακυρώσω το παλιό?

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το ΥΠΕΝ επιμένει ότι η ανάκληση ενός ΠΕΑ γίνεται μόνον από αυτόν που το εξέδωσε

εκτός εάν βγήκε σε σύνταξη ή έχει πεθάνει, τότε να τους ζητήσεις αυτοί να σου βρουν την λύση

και μάλιστα άμεσα, διότι υπάρχουν προθεσμίες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.