Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Μεταφορά φύλλου χάρτη ΓΥΣ 1:5000 στο Τοπογραφικό


DMEN94

Recommended Posts

το Έγραψα πολλές φορές.

Έγινα κακός επίσης πολλές φορές. Όμως θα το ξαναγράψω.

Τα "εργαλεία' που μας δίνει εδώ το ίντερνετ είναι πολύ καλά "εργαλεία" αλλά μέχρι εκεί . Είναι απλά κάποια "εργαλεία", για να μας βοηθήσουν στην δουλειά μας και όχι να γίνουν κομμάτι- τμήμα της δουλειάς μας. 

Το παραπάνω dwg απλά θα μας βοηθήσει θαυμασια για να δούμε σε πια πινακίδα είναι η περιοχή που δουλεύουμε. Τίποτα παραπάνω! 

Εγώ δεν γνωρίζω αν υπάρχουν 5άρια πινακίδες σχεδιασμένες στο σύστημα αναφοράς του ΕΓΣΑ87. Όλες είναι στο σύστημα ΗΑΤΤ (αν κάνω λάθος θέλω να το ξέρω. Θα είναι ίσως νέο προϊόν). 

Μόνο τον "συντελεστή κλίμακας" να λάβουμε υπόψιν έχουμε αμέσως- αμέσως, για κάθε 100μ , μία διαφορά κατα μέσο όρο στην επικράτεια γύρο στα 4cm. ......... κλπ, κλπ.

Αυτά όλα τα έχουμε λοιπόν στα αρχεία του PC μας σαν πολύ "ΚΑΛΑ ΒΟΗΘΗΤΙΚΑ εργαλεία". Όμως μέχρι εκεί.

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, nbr said:

(...) Αυτά όλα τα έχουμε λοιπόν στα αρχεία του PC μας σαν πολύ "ΚΑΛΑ ΒΟΗΘΗΤΙΚΑ εργαλεία". Όμως μέχρι εκεί.

 

Ακριβώς αυτό

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.