Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Robot Μillennium της Autodesk (Robobat)


chronism

Recommended Posts

Xτές ρώτησα το πλαισιο της Στουρνάρα (ξανανοιξε) και είπαν οτι δεν τα έχει πια κανείς τα ΧP.

Βεβαια όλο και καπου μπορεί να έχει ξεμείνει κατι.

 

Με χαροποιούν τα νέα οτι τρεχει και σε Ηοme edition!

Τωρα έχω τον Ιntel Core Duo 3.0GH με 2GB ram οποτε του βάζω αλλα 2GB και ξεμπερδευω. Iσως και την καρτα γραφικών να την κανω από 516ΜΒ 1Gb αλλα δεν ξερω αν χρειάζεται κιολας.

Επίσης υπάρχει και η λυση να παω στα Windows7 64bit βαζοντας συνολικα 8GB RAM αλλα φοβαμαι ότι μετα θα κρεμαει ο επεξεργαστής.

Σας ευχαριστώ πολύ χρησιμες οι πληροφορίες.

 

Περιμένω επίσης να δώ την νεα εκδοση του Robot δίοτι αν αυτο που γραφει το φυλλαδιο ως "σεισμικες απαιτήσεις δοκών και στυλων κατα ΕC8" συμπεριλαμβανει και τον ικανοτικό κόμβων θα είναι ενα μεγαλο πλεονέκτημα και σαφής ενδειξη ότι υπαρχει ομαδα προγραμματιστών με διάθεση να το εξελίξει.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Υπάρχει κανένα νέο για το Robot 2012; Επειδή είναι να ξεκινήσω καμιά δεκαριά δουλειές και λέω με τις προκαταβολές που έχω πάρει να κάνω και την αναβάθμιση από το 2010 που έχω αγορασμένο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Xτές ρώτησα το πλαισιο της Στουρνάρα (ξανανοιξε) και είπαν οτι δεν τα έχει πια κανείς τα ΧP.

Βεβαια όλο και καπου μπορεί να έχει ξεμείνει κατι.

 

Έχω εγώ ένα τεμάχιο Home XP που πήρα για μια φίλη που τελικά δεν τα χρειαζόταν. Δεν ανοίχτηκαν καν. Όποιος ενδιαφέρεται... :D

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος στο 3d frame design, πως θέτεις στους κόμβους συγκεκριμένους ενεργούς βαθμούς ελευθερίας στην ανάλυση π.χ. μόνο μετακίνηση στον Χ άξονα (ux) και καθόλου στροφές ή μετακινήσεις στους άλλους άξονες.

 

Κάτι αντίστοιχο δηλαδή με το SAP και το ETABS που θέτεις Active Degrees of Freedom.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.