Μετάβαση στο περιεχόμενο

Robot Μillennium της Autodesk (Robobat)


chronism

Recommended Posts

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για το πρόγραμμα, θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

 

1. Τελικά σήμερα ποιά είναι η τμή του (1500 κόμβοι)

2. Ποιός είναι ο αντιπρόσωπος

3. Υπάρχει περίπτωση ομαδικής παραγγελίας-ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

1. Τιμή 2.000 Ε + ΦΠΑ για 1.500 κόμβους, 6.000 + ΦΠΑ για απεριόριστους.

2. Υπολογιστική Α.Ε. τηλ. 2106560767,

http://www.ypologistiki.gr/co/mixaniki.htm

3. (εγώ το έχω, οπότε.....)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ας ενσωματώσουν πρώτα κανένα manual... είμαι υπομονετικός άνθρωπος αλλά έχω αρχίσει να νιώθω σαν τον Indiana Jones. Αν πρέπει να το μάθω όλο με τη μέθοδο των "δοκιμών", όπως και να το ονομάσουν, το ίδιο είναι.

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας συνάδελφοι,

 

έχω αποφασίσει να αγοράσω το Robot Millennium. Πριν κάνω το τελευταίο βήμα θα ήθλεα να μάθω εαν είστε ευχαριστιμένοι. Το χρειάζομαι κυρίως για μεταλλίκες, πακτώσεις, θεμέλια (Πασσάλους, Πέδιλα), συνδέσεις κτλπ.

Θα ήμουν ευγνώμων αν μπορούσα να έχω σχόλια απο χρήστες

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μεταλλικές -->ναι

Συνδέσεις -->ναι

πακτώσεις-->?

θεμέλια-->θα ζοριστείς λίγο, έως αρκετά

Πασσάλους-->δεν γνωρίζω

Απλά υπάρχει ένα θέμα τώρα που το πήρε η Autodesk, τι μέλλει γενέσθει. Φαντάσου π.χ. αύριο να σου πει πως θα είναι πακέτο με το Revit Structures, θες δε θες, και να βγάλει κανένα Subscription που να τσούζει.

Στην τιμή του πάντως, και μιλάω για την έκδοση των 1.500 κόμβων/στοιχείων, παίζει χωρίς αντίπαλο.

Θα σε κουράσει στην εκμάθηση το "περίεργο" interface και η ελλιπής τεκμηρίωση (προσωπική εκτίμηση).

Link to comment
Share on other sites

Πάντως paktomenos σκεφτόμουν να κάναμε μερικά παραδείγματα σε συνεργασία, και να τα ποστάραμε, όλοι όσοι έχουμε το robot ... και για να βοηθήσουμε τους νέους αλλά και να τεστάρουμε και τα δικές μας γνώσεις επί του προγράμματος ... ε??? τι λες ???

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι πρόβλημα .... αφενός σώζεις χωρίς αποτελέσματα και αφετέρου υπάρχει και το RAPIDSHARE !!!

Έχω να τελειώσω κάνα δυο επείγουσες δουλειές και ξεκινάω να φτιάχνω τα πρότυπα !!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.