Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Αγορά θέσης γκαράζ ως παρακολούθημα μεταγενέστερα του διαμερίσματος


KFF

Recommended Posts

Επειδή έχει τύχει σε όλους να μεταφέρονται από στόμα σε στόμα πληροφορίες που τελικλα δεν ήταν ετσι, καλύτερα δείτε εσεις ο  ίδιος τη σύστασή οριζοντίων της πολυκατοικίας. Απο εκεί και πέρα, ν περιγράφεται μια θέση αλλά δε δίνονται χιλιοστά δε γ.ινεται συμβόλαιο, όπως είπανε και οι συνάδελφοι. Ο μόνος τρόπος θα ήταν να γίνει τροποποίηση της σύστασης και να της δοθούν ίσως. Αλλά αυτό δε θα γίνει σίγουρα χωρίς τους λοιπούς συνιδιοκτήτες.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν, sissy_arch said:

Επειδή έχει τύχει σε όλους να μεταφέρονται από στόμα σε στόμα πληροφορίες που τελικλα δεν ήταν ετσι, καλύτερα δείτε εσεις ο  ίδιος τη σύστασή οριζοντίων της πολυκατοικίας. Απο εκεί και πέρα, ν περιγράφεται μια θέση αλλά δε δίνονται χιλιοστά δε γ.ινεται συμβόλαιο, όπως είπανε και οι συνάδελφοι. Ο μόνος τρόπος θα ήταν να γίνει τροποποίηση της σύστασης και να της δοθούν ίσως. Αλλά αυτό δε θα γίνει σίγουρα χωρίς τους λοιπούς συνιδιοκτήτες.

Σε τροποποίηση σύστασης οριζοντίου ιδιοκτησίας δε προσέρχεται ούτε ο Ιησούς Χριστός :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Sissy 2 πράγματα σκέφτομαι 1 το πως γίνεται μια θέση σε ένα χώρο parking να μην έχει χιλιοστά. Το πρώτο που σκέφτομαι είναι μήπως αυτή η θέση είναι σε pilotis?

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι και εγώ έτσι νομίζω, αλλά και πάλι θα ανέμενα να τη δω ορισμένη ως παρακολούθημα κάποιας οριζόντιας ιδιοκτησίας....γιατί όσες φορές δεν είναι και ο κατασκευαστής είχε κάνει ματσακωνιά, της έδινε χιλιοστά και τη μοσχοπουλούσε εξτρα...

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, Arche said:

Εγώ Sissy 2 πράγματα σκέφτομαι 1 το πως γίνεται μια θέση σε ένα χώρο parking να μην έχει χιλιοστά. Το πρώτο που σκέφτομαι είναι μήπως αυτή η θέση είναι σε pilotis?

Σε πιλοτή είναι, συγνώμη αν το θεώρησα δεδομένο..

Link to comment
Share on other sites

34 λεπτά πριν, ΙΑΣΟΝΑΣ said:

Αρτσι, δεν έχει χιλιοστά (από τον τρόπο που το περιγράφει έτσι προκύπτει για τα λαγωνικά), άρα πάπαλα ο τραχανάς....

Υ.Γ. Από τη "μυρωδιά" φαίνεται ότι, είναι ανοιχτή θέση στάθμευσης, στις οποίες ποτέ δεν δίνονται χιλιοστά!!!! Αν ήταν κλειστή, τόσο καιρό, κάποιος θα την είχε αρπάξει....

 

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, ΙΑΣΟΝΑΣ said:

 

Είναι σε πιλοτή, με ένα υπόστεγο, τελείως κλειστή δεν τη λες.. Απλά δεν αντιστοιχεί σε διαμέρισμα αυτή τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε προκειμένου να λύνουμε απορίες μια που τα πράγματα αρχίζουν να διελευκάνοντε, οι θέσεις στάθμευσης σε pilotis δεν δικαιούντε σε νέες πολυκατοικίες τουλάχιστον αυτό ξέρω εγώ να πουληθούν. Είναι κοινόχρηστες, δεν μπορούν να δοθούν χιλιοστά σε αυτές και δεν μπορούν να αποτελέσουν ανεξάρτητη οριζόντια ιδιοκτησία, οπότε δύσκολα ως αδύνατον να μπορεί να μεταβιβαστεί αυτή η ιδιοκτησία. Τώρα αν κατάφερε κάποιος και την πούλησε σε έναν άλλο άνθρωπο δεν έχω να πω τίποτα πια. 

Link to comment
Share on other sites

Μισάνοιχτη δηλαδή....μήπως δεν αναφέρεται πουθενά αλλά δημιουργήθηκε εκ του μηδενός μαζί με ένα στεγαστράκι????λέω εγώ τώρα μια ιδέα....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.