Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

3 πουλάκια κάθονταν στου Διάκου το λημέρι.


Recommended Posts

 Διαμένω  σε οικοδομη η οποία έχει πυλωτη.  Λοιπον   γείτονες με μικρά παιδια  συμπεριφέρονται  λες και   βρίσκονται στο Μικρό σπιτι στο λιβαδι  .  Μεσημέρια είναι , απόγευμα είναι, βραδυ είναι όποτε τους βολέψει κατεβαίνουν  στην πυλωτη με τα πιτσιρίκια τους  και γίνεται ο  χαμος  απο   φωνες. Ενίοτε 

κατεβάζουν στην οικοδομή και  τα σκυλιά τους  τα οποία   σιγοντάρουν με τα γαυγίσματα τους   στον χαμό. 

Το  <<ωραίο>>  είναι ότι  5 λεπτά   με τα ποδιά  απο την οικοδομή  υπάρχει   παιδική χαρά  με κούνιες   αλλά δεν πάνε εκει, προτιμουν την οικοδομή. 

Το ερώτημά μου ειναι το εξής :

Γνωρίζει κανείς αν κάνω   ανώνυμη καταγγελία   θα έρθει   αστυνομικός να τους κάνεις συστάσεις ή  τζάμπα θα μπω στον

κόπο  να την κάνω ;  

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

10 λεπτά πριν, ΔιμετροςΘρακιώτης said:

 Γνωρίζει κανείς αν κάνω   ανώνυμη καταγγελία   θα έρθει   αστυνομικός να τους κάνεις συστάσεις ή  τζάμπα θα μπω στον

κόπο  να την κάνω ;  

Τα παιδιά κ τα σκυλιά (γατιά)  είναι  η επιτομή της ευτυχίας......συμβουλή.....άλαξε οικοδομικό 4νο....... Ο ΓΙΩΡΓΗΣ μου ...     ζει καπου στο περιστέρι αττικης .... 

Γιωργης.....jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι νομικής φύσεως, γνώμη μου είναι αποτανθείτε σε πρώτη φάση σε κάποιο δικηγόρο για να σας πει τι κινήσεις μπορούν να γίνουν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 λεπτά πριν, akis73 said:

Το θέμα είναι νομικής φύσεως, γνώμη μου είναι αποτανθείτε σε πρώτη φάση σε κάποιο δικηγόρο για να σας πει τι κινήσεις μπορούν να γίνουν.

Σας ευχαριστω για την απάντηση σας.

Δεν θα  φτασω στα ακρα  με δικηγορο    απλα  θέλω  να τους ταρακουνησω   και αυτο για αυτό  ειπα να καλεσω αστυνομία. 

Διότι δεν παίρνουν απο λόγια μπας  και νοιώσουν ότι δεν ειναι  στο τσιφλίκι του πατέρα τους   να κάνουν φασαρια  σε ώρες κοινης ησυχίας.

 

Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν, ΔιμετροςΘρακιώτης said:

............ μπας  και νοιώσουν ότι δεν ειναι  στο τσιφλίκι του πατέρα τους   να κάνουν φασαρια  σε ώρες κοινης ησυχίας.

 τα παιδια  δεν γνωριζουν απο '' ωρες κοινής ησυχιας'' έχω μεγαλώσει 3...... χαίρομε όταν ακούω χαρούμενες παιδικές φωνούλες.... ......εστω κ σε ακαταληλες ωρες ......

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/4/2022 at 9:15 ΜΜ, ΔιμετροςΘρακιώτης said:

Γνωρίζει κανείς αν κάνω   ανώνυμη καταγγελία   θα έρθει   αστυνομικός να τους κάνεις συστάσεις ή  τζάμπα θα μπω στον

κόπο  να την κάνω ;

Ο σεβασμός των ωρών κοινής ησυχίας είναι δικαίωμα του κάθε πολίτη και εν τέλει θέμα ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ.

Αν και εδώ είναι φόρουμ μηχανικών και οι περισσότεροι από μας δεν εξετάζουμε τις αστυνομικές διατάξεις παρά μόνο όσες αφορούν τη δουλειά μας, σου λέω ενημερωτικά ότι η Αστυνομία δεν δέχεται μεν ανώνυμες καταγγελίες, αλλά δεν δημοσιοποιεί και σε άλλον τα στοιχεία αυτού που την κάλεσε.

Φυσικά και θα έρθει. Τη μία κάνει σύσταση, τη δεύτερη κόβει πρόστιμο. Η τρίτη είναι αυτό που λένε "και την κακή του μέρα".

Edited by Konstantinos IB
  • Like 3
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.