Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Eξωτερικό κλιμακοστάσιο - υπέρβαση δόμησης από λάθος Πολεοδομίας


JOAN S

Recommended Posts

πολύ σωστά sakistsalikis πρέπει να αλλάξω μελέτη. Αλλά το λάθος τελικά είναι δικό μου ή έχει ευθύνη ο προηγούμενος υπάλληλος που μου σφράγισε την άδεια?

'Όπως καταλαβαίνεις έχω εκτεθεί απέναντι στον πελάτη μου, ο οποίος μετά την έκδοση της άδειας έχει κάνει συμβόλαια οριζόντιας ιδιοκτησίας.

Η πολεοδομία τι ευθύνη έχει σε αυτή την περίπτωση? μπορεί να μου πεί κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει μεγάλη ευθήνη η πολεοδομία αλλά επειδή το θέμα είναι...λεπτό και θα μπερδέψεις. Πχ θα πρέπει να πάς ΣΧΟΠ και Υπεχωδέ και ...θα αργήσεις σε χρόνο, όντως η διαδικασία αξίζει αλλά αν δεν μπορείς να παραβλέψεις την νομιμοποίηση των διαφορετικών εσωτερικών διαρυθμίσεων θα πρέπει να περιμένεις λίγο.

Σε πρώτη φάση κάνε ένα ραντεβού με τον προϊστάμενο και ...

Link to comment
Share on other sites

οι διαρρυθμίσεις έχουν να κάνουν με αλλαγή του χώρου της κουζίνας, δηλαδή το κάυσιμο αέριο. Αυτός είναι και ο λόγος που κάνω αναθεώρηση. Σε διαφορετική περίπτωση δεν θα πέιραζα την άδεια.

Αλλαγή έχω στην πίσω όψη του κτιρίου λόγο αλλάγη των Η/ΜΧ, οι οποίοι όμως παραμένουν σαν τετραγωνικά ίδια με την πρώτη άδεια.

Με λίγα λόγια δεν έχω άλλαξει το ΔΚ απο την προηγούμενη άδεια η αναθεώρηση έχει να κάνει μόνο με το κάυσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Αμα έχεις όρεξη να μπλέξεις θα μπλέξεις! Αμα σου πώ ότι με την αναθεώρηση δεν θα ξεμπερδέψεις ποτέ....! Καλύτερα να πιάσεις τον υπάλληλο του αερίου και να του πείς τι καλό παιδί που είσαι και τι ******** που σου κάνει η μαμά σου......γιατί άμα περιμένεις να ξεμπλέξεις με την άδεια θα περιμένεις χρόνο και άν!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.