Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νομοθεσία, μελέτης και εγκατάστασης Fan Coil


Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

ενδιαφέρομαι να μελετήσω για την πτυχιακή μου εργασία την εγκατάσταση θέρμανσης και ψύξης με Fan Coil units. Προσπαθώ να βρω τη νομοθεσία για την εγκατάσταση των Fan Coil, χωρίς όμως επιτυχία διότι στις αναζητήσεις δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι πέραν των φυλλαδίων που επισυνάπτονται με την αγορά ενός Fan Coil. Που θα μπορούσα να ψάξω να βρω κάποια σχετική νομοθεσία; Η και γενικότερα εάν ψάχνω για πάσης φύσεως νομοθεσία που μπορώ να αναζητήσω τα σχετικά άρθρα, ΦΕΚ κλπ για την διευκόλυνση μου; 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχει κάποια νομοθεσία για τα Fan coil. 
Το Fan Coil είναι σαν να τοποθετεί σώμα καλοριφέρ η μονάδα κλιματιστική.
Τώρα στην επιλογή του Fan coil παίζουν πολλοί παράγοντες καταρχήν θα πρέπει να κάνεις μελέτη για τις απώλειες του χώρου σου.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dimifleg said:

Δεν νομίζω να έχει κάποια νομοθεσία για τα Fan coil. 
Το Fan Coil είναι σαν να τοποθετεί σώμα καλοριφέρ η μονάδα κλιματιστική.
Τώρα στην επιλογή του Fan coil παίζουν πολλοί παράγοντες καταρχήν θα πρέπει να κάνεις μελέτη για τις απώλειες του χώρου σου.

Οκ, και η μελέτη για τις απώλειες του χώρου με βάση ποιο πρότυπο γίνονται; Γενικά και για τις σωληνώσεις που πρέπει να γίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.