Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Μετατροπή αιτήσεως προδήλου σφάλματος σε αντίρρηση


Recommended Posts

Αφορά υποβληθείσα ηλεκτρονική αίτηση διόρθωσης πρόδηλου σφάλματος, για τους Δασικούς Χάρτες, η οποία δεν έγινε αποδεκτή και λογίζεται ως υποβληθείσα αντίρρηση, με την καταβολή του παράβολου.

Δεν κατάφερα μέσα από την σελίδα του Κτηματολογίου να βρω πως θα κάνω την διαδικασία του υπολογισμού του παράβολου.

Μήπως κάποιος συνάδελφος το έχει αντιμετωπίσει και μπορεί να βοηθήσει?

Συνημμένα έχω το έγγραφο από το Τμήμα Δασικών Χαρτογραφήσεων

Στιγμιότυπο 2022-04-29, 11.49.30.jpg

Link to comment
Share on other sites

εδω παρ. 13

https://ypen.gov.gr/ola-osa-prepei-na-gnorizoun-oi-polites-27-erotiseis-apantiseis-gia-tous-dasikous-chartes/

Για το πρακτικο μερος [κωδικους κλπ διαδικασια] θα επικοινωνησεις με το Τοπικο Σημειο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Το είχα υπ όψη αυτό που μου κοινοποίησες, δεν μπορούσα όμως να βρω κάτι για την διαδικασία που θα ακολουθούσα για την πληρωμή του παραβόλου.

Τελικά μετά από σημερινή επικοινωνία με το τοπικό γραφείο ενημερώθηκα ότι δεν γνωρίζουν ακόμη τίποτε,  επειδή ακόμη δεν υπάρχει αντίστοιχη  διαδικασία από το Κτηματολόγιο και ότι οι προθεσμίες που υπάρχουν στο έγγραφο δεν ισχύουν.

Στην προσπάθεια μου να το επιβεβαιώσω στο Κτηματολόγιο, δυστυχώς κανένα τηλέφωνο από αυτά που μου έδωσαν δεν απάντησε!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 5/3/2022 at 9:17 AM, liaskosd said:

...δεν μπορούσα όμως να βρω κάτι για την διαδικασία που θα ακολουθούσα για την πληρωμή του παραβόλου.

Τελικά μετά από σημερινή επικοινωνία με το τοπικό γραφείο ενημερώθηκα ότι δεν γνωρίζουν ακόμη τίποτε,  επειδή ακόμη δεν υπάρχει αντίστοιχη  διαδικασία από το Κτηματολόγιο και ότι οι προθεσμίες που υπάρχουν στο έγγραφο δεν ισχύουν.

Στην προσπάθεια μου να το επιβεβαιώσω στο Κτηματολόγιο, δυστυχώς κανένα τηλέφωνο από αυτά που μου έδωσαν δεν απάντησε!

Συνάδελφοι, μήπως υπάρχει κάποια νέα πληροφορία, για την διαδικασία μέσω της σελίδας του κτηματολογίου;;

Στις νέες αντιρρήσεις, δεν υπάρχει επιλογή.

Οπότε, πώς;;; υπάρχει χρονικό όριο για την υποβολή, πληρωμή παραβόλου.

Ευχαριστώ.

Edited by maroudas
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.