Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

4Μ vs TiSoft


Stelios.A

Recommended Posts

Εγώ θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση.

 

Επεδή μέχρι πρν μερικούς μήνες ήξερα μόνο τα προράμματα της 4Μ και αυτά της tiSoft τώρα τα κοιτάω , υπάρχει κανένας που μετάνοιωσε με την αγορά του πακέτου της Tisoft;

 

Ρωτάω διότι είναι πιο φθηνά σου δίνουν δυνατότητα αγοράς "lite" εκδόσεων για αρχή και από ότι μου είπανε αν θες να τα αναβαθμίσεις απλά πληρώνεις την διαφορά και σκέφτομαι σοβαρά να πάρω κάποιο πακέτο της Tisoft.

 

Επίσης δεν έχω καταλάβει αν η Tisof έχει δικό της σχεδιαστικό ή αν παίρνε dwg αρχεία.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 80
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επίσης δεν έχω καταλάβει αν η Ti-soft έχει δικό της σχεδιαστικό ή αν παίρνε dwg αρχεία.

 

Μιλήστε μαζί τους στα τηλέφωνα 210 9607870 - 8 ή επικοινωνείστε με e-mail μαζί τους στο [email protected] .

 

Το καλύτερο απ' όλα είναι να κανονίσετε και κάποια συνάντηση για επίδειξη έχοντας μαζί κάποια μελέτη σας έτοιμη για να την "περάσετε" στο πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν μπορώ να μιλήσω με την εταιρία διότι από ότι μου είπαν δεν έχουν αντιπρόσωπο στη βόρεια Ελλάδα.

Επίσης έχω κατεβάσει το demo και προσπαθώ να βγάλω άκρη.

 

Ευχαριστώ για την αμεσότητα της απάντησης!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείτε γράφοντας ότι δεν μπορείτε να επικοινωνήσετε με την εταιρεία ; Τηλεφωνείστε στα γραφεία της Αθήνας και ζητείστε να μάθετε όσα χρειάζεστε.

 

Από το τηλέφωνο μπορούν να σας δώσουν πληροφόρηση για το είδος των cad αρχείων που υποστηρίζουν. Επίσης , αρκετοί δίνουν και μαθήματα χρήσης των προγραμμάτων σε video . Με ψάξιμο και μελέτη βγαίνει άκρη άσχετα με το αν έχουν αντιπρόσωπο στη Βόρεια Ελλάδα . Δεν υπάρχουν γεωγραφικοί περιορισμοί το 2011 σε τέτοια θέματα θέλω να πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος διατύπωση. Μίλησα με την εταιρία απλά από το τηλέφωνο ίσως δεν εμπνέομαι να κάνω σωστές ερωτήσεις. Ίσως αύριο τις γράψω σε χαρτί και τις διαβάσω από εκεί :P:p:p.

 

Επίσης θα ήθελα και τη γνώμη κάποιου που το χρησιμοποιεί.

Link to comment
Share on other sites

kostas εγώ γενικά από το σύνολο των προγραμμάτων της ti-soft είμαι πολύ ευχαριστημένος, έχω διαβάσει βέβαια από συναδέλφους εδώ ότι η ψυχρομετρία έχει θεματάκια αλλά με τη σειρά του κλιματισμού δεν έχω ασχοληθεί και δε μπορώ να έχω γνώμη. Υπάρχει επίσης το καλό ότι αν ασχολείσαι με μονοκατοικίες υπάρχει η lite σειρά για εγκαταστάσεις μέχρι 3 επίπεδα, που βγαίνει μισή τιμή από το πακέτο της 4Μ. Και η υποστήριξη είναι σε αξιοπρεπέστατα επίπεδα, για 4Μ δεν ξέρω αντίστοιχα τί παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Για τον υπολογισμό της πτώσης τάσης σε μια γραμμή στο Panelcad βάζεις το συνολικό μήκος της γραμμής και το φορτίο στο τέλος; Υπάρχει τρόπος να ορίσει κάποιος κόμβους;

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το πληρωνεις!!αλλα νομιζω ρε παιδια οτι το 4μ δεν σ βρισκει νουμερο παροχης οποτε ειναι ακυρο επισησ το πανελκαντ οι τεχνικεσ του περιγραφες περνανε στη πολεοδομια?πολυ σημαντικο

 

Αν δεν μπορείς να βρεις μόνος σου το νούμερο παροχής, όποιο λογισμικό και να χρησιμοποιήσεις το ίδιο είναι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.