Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Άδειες Μηχανολογικών - Ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων;


mechpanos

Recommended Posts

αυτο το δημοσίευμα έχει καμία σχέση με τίς άδειες που έχουμε πάρει από την νομαρχία?

Εγω είχα πάρει το 2010 και από τότε δεν έκανα κάτι. Επρεπε?

 

<<Περιφέρεια Αττικής: Έως 31/12 η αντικατάσταση αδειών τεχνικών επαγγελμάτων>>

https://www.b2green.gr/el/post/64648/

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για τις νέες άδειες-αναγγελίες που αποκτούν αυτοδίκαια οι Μηχανικοί ΠΕ και ΤΕ για Εργοδηγούς Μηχανικούς χωρίς περιορισμούς.

Οι παλιές δεν ισχύουν.

Μπορείς και τώρα να τις πάρεις...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, kardis said:

Πρόκειται για τις νέες άδειες-αναγγελίες που αποκτούν αυτοδίκαια οι Μηχανικοί ΠΕ και ΤΕ για Εργοδηγούς Μηχανικούς χωρίς περιορισμούς.

Οι παλιές δεν ισχύουν.

Μπορείς και τώρα να τις πάρεις...

Πρέπει ολοι να τις αλλαξουμε kardis? Εγω τις έβγαλα το 15

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε katrmp δεν γνωρίζω αν θα πρέπει μέχρι τέλους του χρόνου και αν αλλάζει κάτι...δεν νομίζω όμως...θα το έγραφε στο link παρακάτω. Πρέπει να πας στην Περιφέρεια Αττικής- Διευθύνση Ανάπτυξης που υπάγεσαι. Χρειάζεται μία αίτηση επί τόπου και φωτοτυπία ταυτότητα, ίσως το πτυχίο σου και σίγουρα 15€ παράβολο σε τράπεζα.

Συνάδελφε Ribopaido, αν τις έβγαλες το 2015 δεν χρειάζεται (μιλάμε για τις άδειες-αναγγελίες των Π.Δ. του δημοσιεύματος στο παρακάτω link).

https://www.b2green.gr/el/post/64648/

 

Edited by kardis
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε katrmp, συγνώμη για τα bold παραπάνω, αλλά κάτι έγινε με την επεξεργασία κειμένου και δεν τα άλλαζε...προς αποφυγή παρεξηγήσεων...

 

Link to comment
Share on other sites

εχω πάρει τίς άδειες το 2010. Πήρα τηλέφωνο σήμερα  εκει που τίς είχα πάρει στην νομαρχία και μου είπαν ότι οι δικές μου δεν αλλάζουν. Τούς ρώτησα τότε τί είναι αυτο για αναγγελία και μου είπαν ότι δεν αφορά τίς δικές μάς άδειες, οι άδειες που είχαμε βγάλει ισχύουν και <<δεν αντιστοιχιζονται>>. Επίσης μου είπαν ότι μάλιστα  για τα ηλεκτρολογικά δεν υπάρχει περιορισμός μέχρι τέλους χρόνου.

Βεβαια άλλοι συνάδελφοι λένε ότι ήθελαν αλλαγη?? και πότε?

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

Τα Π.Δ. που αφορούν τις νέες άδειες-αναγγελίες, εκδόθηκαν το 2012 και 2013. Πως γίνεται να ισχύουν οι άδειες του 2010???

Μήπως κάτι δεν κατάλαβαν στην Νομαρχία??? Δεν μιλάμε για το αν "αντιστοιχίζονται".

Μιλάμε για νέες άδειες-αναγγελίες.

Εγώ τις έβγαλα το 2014 για τα ηλεκτρολόγικά (Π.Δ. 108/2013) και το 2016 για όλα τα Μηχανολογικά (Π.Δ. 112/2012, 114/2012, 115/2012 και 1/2013).

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.