Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Επανέκδοση πιστοποιητικού πληρότητας


Recommended Posts

Καλημέρα Συνάδελφοι,

Μήπως μπορείτε να με διαφωτίσετε πως μπορώ να επανεκδώσω το πιστοποιητικό ταυτότητας με νέα ημερομηνία αυτοψίας?

Ευχαριστώ

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σε ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική περιγραφή.

Εγώ έκανα λάθος και έβαλα ημερομηνία αυτοψίας 21/3/2022.

Οπότε αναρωτιόμουν αν υπήρχε πιο απλός τρόπος

Edited by Pavlos33
διαγραφή παράθεσης του αμέσως προηγούμενου μηνύματος (βλ. κανόνες συμμετοχής)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ppanag δεν λήγουν πάντα όπως καταλαβαίνουμε το λήγουν αλλά μπορεί να γίνει είτε λάθος καταχώρησης ημερομηνίας, είτε οριστική υποβολή νωρίς όπως το έκανα μια φορά και χρειάστηκε να επικοινωνήσω με το ΤΕΕ να μου πει πως θα πάρω πάλι την δήλωση να συνεχίσω την επεξεργασία της και να ξαναέρθει μια οριστική δήλωση σε κατάσταση να μπορεί να επεξεργαστεί. Μπορεί να τύχει και για άλλο λόγο, οπότε δεν είναι πάντα ο λόγος που ζητείται να επεξεργαστεί μια δήλωση το ότι πρόλαβε να λήξει.
Αν μάλιστα λάβουμε υπόψη ότι ένα συμβόλαιο σήμερα μπορεί να αργήσει να γίνει και κάποιος μπορεί να ζητήσει μια αλλαγή, όπως μου ζήτησε μια Υποθηκοφύλακας να γράψω κάτι διαφορετικά σε μια τεχνική μου έκθεση, μπορεί να παρουσιαστεί ο λόγος μια περαιωμένη δήλωση να έρθει ξανά στο προσκήνιο.-

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Arche συμφωνώ... απλά είχα την απορία... και το χειρότερο είναι ότι ακόμα και σε περίπτωση λάθους, τώρα θέλει και 20ευρω για αλλαγή της ημερομηνίας...

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει λήξει , είτε λόγω λάθους εισαγωγής ή παρέλευσης του 2μήνου απαιτείται το 20€. Αν δεν έχει λήξει , οποιαδήποτε αλλαγή γίνεται ατελώς 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

(Μεταφέρθηκε στο παρόν θέμα. Pavlos 33)

Συνάδελφοι εξέδωσα μια ΗΤΚ αδομήτου στις 5/4 και λόγω αποχής συμβολαιογράφων δεν έγινε το συμβόλαιο συνεπώς πρεπει να εκδοθεί νεα αφου λήγει στις 4/6.

Πως επανεκδίδουμε την βεβαίωση; Πάλι ντούκου όλα απο την αρχή; καταχώριση νεου γηπέδου+ιδιοκτησίας;

Απ'ότι είδα δεν υπάρχει δυνατότητα επανέκδοσης του πιστοποιητικού με νέα ημ/νια.

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά να ενημερώσω ότι για μεταβολές εντός δύο μηνών απο την έκδοση του πιστοποιητικού, επανεκδίδεται ατελώς.

5318634_Screenshot2022-06-03132450.jpg.65c6208b970363709ad9f34fa48a4783.jpg

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.