Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πηγές εισοδήματος για νέους μηχανικούς


Υρώ Τλ

Recommended Posts

Καλημέρα σας, είμαι φοιτήτρια Πολιτικός Μηχανικός Τ.Ε. , αυτή την περίοδο κάνω την πρακτική μου άσκηση σε ένα γραφείο μέσω του ΟΑΕΔ, τα χρήματα είναι ο βασικός, φτάνουν οριακά αλλά δεν καταφέρνω να κάνω αποταμίευση, καθώς σκέφτομαι τον Οκτώβριο που θα αποφοιτήσω να αλλάξω πόλη και να ξεκινήσω μεταπτυχιακό. Η ερώτησή μου είναι η εξής, ως νέα μηχανικός (προσωρινά χωρίς πτυχίο) πως μπορώ να έχω κι άλλες πηγές εισοδήματος μέσω των γνώσεων μου εώς τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Οι γνώσεις (ποιές και σε ποιό βαθμό), από μόνες τους, δεν διασφαλίζουν τίποτε. Στην αγορά, πέραν των γνώσεων, μετράνε κι άλλα πράγματα. Όπως π.χ.  εμπειρία, ικανότητα λήψης σωστών αποφάσεων σε μικρό χρονικό διάστημα, δεξιότητα στο χειρισμό ειδικών λογισμικών, πολύ καλή γνώση της νομοθεσίας, κλπ.

Σε πρώτη φάση, αυτό που ζητείται από ένα τυπικό τεχνικό γραφείo, είναι η άριστη γνώση σχεδιαστικών προγραμμάτων (cad)

 

Edited by tetris
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.