Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Recommended Posts

Που να πιάσεις και τις ονομασίες των οδών με ονοματεπώνυμο.. πχ Σπύρου Λάμπρου, Λάμπρου Σπύρου, Σπυρίδωνος Λάμπρου, Λάμπρου Σπυρίδωνος, Σπ. Λάμπρου... 🤪 🤯

Edited by jbosdas
Link to comment
Share on other sites

Ασε.. 

προσωπικά αν δεν υπάρχει ΕΚ και υπάρχει σχέδιο πόλης ψάχνω με ΟΤ

Αν δεν υπάρχει τίποτα.. βράσε όριζα...

Εκτός σχεδίου δε..... κατεβάζω καντήλια...

Πήγα να κάνω σε ένα που ήξερα ότι είχε γίνει ΗΤΚ και δεν μπορούσα να το βρω με τίποτα... ήταν και σε άλλο συμβολαιογράφο....  είχε βάλει ένα τοπωνύμιο άκυρο .......

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ το βλέπω διαφορετικά...

Δεν μας υποχρεώνει ουδείς να ψάχνουμε! Επαφίεται στον πατριωτισμό μας! Αν ήθελαν θα μπορούσαν να είχαν φτιάξει αυτή την παπαριά (ηλεκτρονικό σύστημα ΗΤΑ) διαφορετικά, πιο σύγχρονο, πιο δημιουργικό, με ασφαλιστικές δικλείδες κ.λπ. 

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα αν υπάρξουν 2,3,4,5 κ.λπ. διαφορετικές εγγραφές!

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

γεια σου ΙΑΣΟΝΑ

Υπόψη ότι ακόμα και να ψάξεις με σωστές διευθύνσεις-Ο.Τ- συνήθως κεφαλαία  κλπ-κλπ 

ο μέγιστος αριθμός εγγραφών  γηπέδων που θα σου εμφανίσει το σύστημα είναι 50. Οπότε καταλαβαίνεις.

Πάλι κρέμεσαι στην τύχη σου!

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη καλημέρα!

Καλέ μου φίλε, την τύχη μας τη δημιουργούμε μόνοι μας! 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φίλε μου ΙΑΣΟΝΑ

επί του προκειμένου μας τη δημιουργεί το ΤΕΕ 

με τις μέγιστες 50 εμφανίσεις είτε Ο.Α είτε Η.Τ.Α

Link to comment
Share on other sites

Το ΤΕΕ φίλε μου δημιούργησε και ευθύνεται για τη συγκεκριμένη μπούρδα που έφτιαξε!!! Προφανώς οι αβλεψίες του δεν συμπεριλαμβάνονται στο νόμο, για τον οποίο και μόνο εμείς και η τύχη μας, είμαστε υπεύθυνοι να τηρούμε!

Σιγά μην αφήσω ομως τη δική μου τύχη στα χέρια του! Το ίδιο συστήνω να κάνεις κι εσύ!

Τα φιλιά μου στα εγγόνια σου...

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα, εκ παραδρομής καταχώρισα οικόπεδο που υπήρχε ήδη καταχωρισμένο χωρίς όμως οριστικοποιημένη ιδιοκτησία (πρόκειται για οικόπεδο με πολυκατοικία). Τώρα που πλήρωσα το 20€ και πήγα να οριστικοποιήσω Η.Τ.Κ. μου έβγαλε το σύστημα μήνυμα ότι  «το ΚΑΕΚ του οικοπέδου υπάρχει ήδη καταχωρισμένο». Πέραν του ότι έχω πληρώσει το τέλος έχω εισάγει και όοολα τα αρχεία...τι κάνω? Οριστικοποιώ και είμαι κομπλέ αφού ο συνάδελφος δεν έχει οριστικοποιήσει τη δική του οριζόντια ιδιοκτησία? Διαγράφω τη δική μου καταχώριση και πατάω στου συναδέλφου? Πώς γίνεται η διαγραφή άραγε, μέσω επικοινωνίας με το ΤΕΕ?

Edited by Roukat
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.