Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Άδεια υπαίθριου σταθμού αυτοκινήτων


2005

Recommended Posts

περα απο 455-76 υπαρχει και κατι αλλο?

με μια γρηγορη ματια δεν ειδα εκει να λεει καπου

για αυτοεξυπηρετηση ή απο υπαλληλους για εμβαδα

ισως βεβαια το περασα γρηγορα.... εχετε κατι το νου σας?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω για ένα υπαίθριο σταθμό αυτοκινήτων για τον οποίο βγάζω άδεια ίδρυσης θέλω να βάλω μέσα κι ένα σπιτάκι για τους υπαλλήλους τύπου 5-10 τ.μ. Επειδή δε θέλω να χρεώσω τον πελάτη με άδεια δόμησης , μήπως γνωρίζει κανείς αν βάλω πάνελ πολυουρεθάνης με καλύπτει η έγκριση εργασιών μικρής κλίμακας, περίπτωση 6 περί προσωρινών κατασκευών με πιστοποιητικό στατικής επάρκειας?

Link to comment
Share on other sites

ποσο θα θελα και γω να μη χρεωθω οτι πρεπει και να κανω ενα 5***** ξενοδοχειο.....

καταλαβαινω την προθεση σου να βοηθησεις

καταλαβε και μενα οτι δεν ειμαι μεν ειδικος επι οικ αδειων

αλλα αυτα τα να μη χρεωθει ο ενας κ ο αλλος μας φαγαν

 

σορρυ για το οφφ τοπικ

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

o πελάτης σου θα δουλεύει και θα βγάζει χρήματα απο το parking και επίσης και απο το σπιτάκι- καλυβάκι...

εσύ αν δεν κάνεις την δουλειά σου σωστά...ο πελάτης σου που δεν θα εχει χρεωθεί πως θα σε ανταμείψει...?

θα σου τα δώσει μήπως μαύρα....??

 

οχι...οπότε...κάνε οτι πρέπει σύμφωνα με τον νόμο...

 

γιατι η προσωρινές κατασκευές δεν πρεπει να εχουν wc αλλά ενα τύπου conteiner μπορεί να εχει και wc αρα δεν είναι προσωρινη κατασκευή!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με όλα αυτά αλλά πρώτον πράγματι ένα χώρο για το ταμείο και για να κάθεται θέλει. Ακριβώς στα 50μ. είναι το σπίτι του οπότε δε θέλει wc ή κάτι τέτοιο. Δεύτερον, αν του πω ότι θέλει άδεια, απλά θα σηκωθεί και θα φύγει. Αμοιβή εγώ θα πάρω για το τοπογραφικό και για την άδεια ίδρυσης και είμαι πολύ ευχαριστημένη.....μου αρκεί. 

Τέλοςπάντων με καλύπτει η έγκριση εργασιών μικρής κλίμακας έτσι? Γιατί στην πολεοδομία που ρώτησα δεν ήταν και πολύ σίγουροι....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.