Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Έναρξη της έκδοσης βεβαίωσης σύνδεσης με τα δίκτυα κοινής ωφέλειας μέσω του πληροφοριακού συστήματος «e-Άδειες»


Engineer

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 82
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
On 9/14/2022 at 9:00 AM, Christos said:

Εχει βγαλει κανεις τετοια βεβαιωση; μεσα απο το συστημα e-αδειων δε βρισκω καποια επιλογη, και στα διαθεσιμα αρχεια εκδοθειας αδειας, δεν υπαρχει πουθενα το συγκεκριμενο αρχειο. Κανουμε καπου αιτηση για αυτη;

 

22 hours ago, nounou said:

την ίδια απορία έχω και εγώ ...

 

Screenshot_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 14/9/2022 at 9:00 ΠΜ, Christos said:

Εχει βγαλει κανεις τετοια βεβαιωση; μεσα απο το συστημα e-αδειων δε βρισκω καποια επιλογη, και στα διαθεσιμα αρχεια εκδοθειας αδειας, δεν υπαρχει πουθενα το συγκεκριμενο αρχειο. Κανουμε καπου αιτηση για αυτη;

Προς το παρόν το κάνεις νέα πράξη. Δεν έχει συσχετιστεί ακόμα με προγενέστερες ηλεκτρονικές.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα συνάδελφοι. για την έκδοση βεβαίωσης από e-adeis για οριστική σύνδεση σε δίκτυα κοινής ωφέλειεας, για άδεια που δεν είναι ηλεκτρονική αλλά έντυπη του 2009 με τακτοποιημένο αυθαίρετο, τί ελάχιστα απαιτούμενα δικαιολογητικά πρέπει να ανέβουν στο σύστημα? εκτός από ΥΔ ανάθεσης, το στέλεχος, δήλωση υπαγωγής, βεβαίωση ΤΑΠ, θα πρέπει να ανεβάζουμε και τα σχέδια όλα σκαναρισμένα? 

Edited by anavatis
Link to comment
Share on other sites

ΈΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ!!!

Τι μας λέει λοιπόν το άρθρο 47; αν έχεις σύνδεση με ρεύμα πας με άρθρο 47Α. Το 47Α λέει πάνε με ΥΠΕΝ/ΔΑΟΚΑ ΦΕΚ 31-12-21, και εκεί σου λέει βγάλε Βεβαίωση για σύνδεση από πλατφόρμα ΤΕΕ και υποχρεωτικά βάλε θεωρημένη της άδεια που λέει το άρθρο 47, για ρεύμα! ενώ πριν σου είπε το άρθρο 47 ΟΧΙ ΕΔΩ ΓΙΑ ΡΕΥΜΑ...

Θέλω να ουρλιάξω ρε παιδιά!!!!!!

Και έχει βρει κανείς σας φίλοι και συνάδερφοι πως γίνεται αυτή η "ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΘΕΩΡΗΣΗ ΑΔΕΙΑΣ" από το gov?

Μιλάμε θα σκάσω... τι να πω στον κόσμο με παλιές άδειες; λέω ότι το .gov δεν έχει ετοιμαστεί ακόμα...

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ; ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΥΓΕΙ ΚΑΤΙ;;;

Να είστε καλά!!

Link to comment
Share on other sites

Θανάση

Και εγώ δεν μπόρεσα να καταλάβω

αλλά δες και αυτή την τροπ/ση

ΗΛΕΚΤΡΟΔΟΤΗΣΗ ΜΕ ΕΦΑΡΜΟΓΉ ΑΡΘ 47α -12-9-22.docx

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Βασίλη, μπα, δεν βοηθάει, εδώ βγάλανε το υποχρεωτικό να Βεβαιώνει ο δήμος τα τμ, γιατί και ο δήμος τα ήθελε βεβαιωμένα από μηχανικό και πήγαινε γύρω γύρω και ...καταλαβαίνεις... μεγάλα μυαλά μεγάλα!!

Link to comment
Share on other sites

Την αίτηση για έκδοση βεβαίωσης σύνδεσης πρέπει να την κάνει υποχρεωτικά ο γενικός επιβλέπων ή μπορεί να την κάνει και άλλος μηχανικός που συμμετείχε στην άδεια;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.