Jump to content

Έναρξη της έκδοσης βεβαίωσης σύνδεσης με τα δίκτυα κοινής ωφέλειας μέσω του πληροφοριακού συστήματος «e-Άδειες»


Engineer
 Share

Recommended Posts

  • Replies 36
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 9/14/2022 at 9:00 AM, Christos said:

Εχει βγαλει κανεις τετοια βεβαιωση; μεσα απο το συστημα e-αδειων δε βρισκω καποια επιλογη, και στα διαθεσιμα αρχεια εκδοθειας αδειας, δεν υπαρχει πουθενα το συγκεκριμενο αρχειο. Κανουμε καπου αιτηση για αυτη;

 

22 hours ago, nounou said:

την ίδια απορία έχω και εγώ ...

 

Screenshot_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 14/9/2022 at 9:00 ΠΜ, Christos said:

Εχει βγαλει κανεις τετοια βεβαιωση; μεσα απο το συστημα e-αδειων δε βρισκω καποια επιλογη, και στα διαθεσιμα αρχεια εκδοθειας αδειας, δεν υπαρχει πουθενα το συγκεκριμενο αρχειο. Κανουμε καπου αιτηση για αυτη;

Προς το παρόν το κάνεις νέα πράξη. Δεν έχει συσχετιστεί ακόμα με προγενέστερες ηλεκτρονικές.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα συνάδελφοι. για την έκδοση βεβαίωσης από e-adeis για οριστική σύνδεση σε δίκτυα κοινής ωφέλειεας, για άδεια που δεν είναι ηλεκτρονική αλλά έντυπη του 2009 με τακτοποιημένο αυθαίρετο, τί ελάχιστα απαιτούμενα δικαιολογητικά πρέπει να ανέβουν στο σύστημα? εκτός από ΥΔ ανάθεσης, το στέλεχος, δήλωση υπαγωγής, βεβαίωση ΤΑΠ, θα πρέπει να ανεβάζουμε και τα σχέδια όλα σκαναρισμένα? 

Edited by anavatis
Link to comment
Share on other sites

ΈΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ!!!

Τι μας λέει λοιπόν το άρθρο 47; αν έχεις σύνδεση με ρεύμα πας με άρθρο 47Α. Το 47Α λέει πάνε με ΥΠΕΝ/ΔΑΟΚΑ ΦΕΚ 31-12-21, και εκεί σου λέει βγάλε Βεβαίωση για σύνδεση από πλατφόρμα ΤΕΕ και υποχρεωτικά βάλε θεωρημένη της άδεια που λέει το άρθρο 47, για ρεύμα! ενώ πριν σου είπε το άρθρο 47 ΟΧΙ ΕΔΩ ΓΙΑ ΡΕΥΜΑ...

Θέλω να ουρλιάξω ρε παιδιά!!!!!!

Και έχει βρει κανείς σας φίλοι και συνάδερφοι πως γίνεται αυτή η "ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΘΕΩΡΗΣΗ ΑΔΕΙΑΣ" από το gov?

Μιλάμε θα σκάσω... τι να πω στον κόσμο με παλιές άδειες; λέω ότι το .gov δεν έχει ετοιμαστεί ακόμα...

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ; ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΥΓΕΙ ΚΑΤΙ;;;

Να είστε καλά!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Βασίλη, μπα, δεν βοηθάει, εδώ βγάλανε το υποχρεωτικό να Βεβαιώνει ο δήμος τα τμ, γιατί και ο δήμος τα ήθελε βεβαιωμένα από μηχανικό και πήγαινε γύρω γύρω και ...καταλαβαίνεις... μεγάλα μυαλά μεγάλα!!

Link to comment
Share on other sites

Την αίτηση για έκδοση βεβαίωσης σύνδεσης πρέπει να την κάνει υποχρεωτικά ο γενικός επιβλέπων ή μπορεί να την κάνει και άλλος μηχανικός που συμμετείχε στην άδεια;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.