Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εύρεση αριθμού αδείας οικοδομής


Recommended Posts

και κάτι ακόμα.

Αγνωστος αισθάνθηκα με την αντιμετώπιση που είχα στη πολεοδομία...

Δηλ στο μόνο μέρος που θα έπρεπε να είχα υποστήριξη για τη δουλειά μου, αισθάνθηκα ο εχθρός του συστήματος...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 44
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μάλλον θα του διέκοψες τον διαλογισμό :) :) :) ή παρότι σου είχε πει "έλα πρωι πρωί να τα βρούμε" μπορεί να είχε τύχει κάτι έκτακτο και να είχε πελαγώσει λίγο, τουλάχιστον σου έδειξε που ειναι το αρχείο, τα βιβλία μήπως την βρεις???

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

...αφού όλοι μια μεγάλη οικογένεια είμαστε, απλά

σε κάποια πράγματα περίμενα περισσότερη κατανόηση ειδικά 

στη πολεοδομία...

Τέλος πάντων.... βρήκα από τους γείτονες το όνομα του εργολάβου

(αφού πέταξα ένα χαρτί στην είσοδο και παρακαλούσα κάποιος να με

βοηθήσει) και μου έδωσε τον αριθμό αδείας και πήγα πλήρως ενημερωμένος...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

ερώτηση. 

Ψάχνω μια άδεια στην οποία ξέρω μόνο το ποιός είναι ο ιδιοκτήτης και την περιοχή και το ότι έχει γίνει μετά το 72 αφού στη Σωκράτους με το pc δεν βρέθηκε. 

Πάω σήμερα πολεοδομία και προσπαθώ να βρω στις καταχωρήσεις (ευρετήρια υπάρχουν και δεν υπάρχουν) τον αριθμό. Από το 73-78 έψαξα και δεν βρήκα τίποτα. Ξέρετε πως είναι, σκισμένα χαρτιά, άλλα να λείπουν άλλα να μην διαβάζεις τι γραφουν κτλπ...

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα για άλλον τρόπο να βρεθεί ο αριθμός της άδειας;; Το κτήριο δεν κατοικείται και δεν έχει ρευματοδότηση. Οι ιδιοκτήτες δεν έχουν τίποτα απο χαρτιά. 

Καλοδεχούμενη κάθε ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

το γεγονός ότι δεν βρέθηκε κάτι στη Σωκράτους δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει κιόλας. Έχω βρει άδεια που και το όνομα και και η οδός ήταν σωστά (με αυτά είχα ρωτήσει στον υπάλληλο στο pc) αλλά μου είχε απαντήσει ότι δεν υπάρχει κάτι. Αρχικά έμπα στην υπηρεσία με τις ορθοφωτογραφίες http://gis.ktimanet.gr/wms/apr1/ και βρες πότε κτίστηκε. Στα συμβόλαια αναγράφεται καποια ημερομηνία κατασκευής ή αναφέρεται το κτίσμα; Ίσως στη ΔΕΗ (αν είχε ρευμαδοτηθεί κάποτε) να μπορείς να βρεις κάποια ημερομηνία ηλέκτροδότησης. Στη χειρότερη περίπτωση και αφου έχεις κάνει την έρευνα σου με τις αεροφωτογραφίες , θα το περάσεις όλο αυθαίρετο κατ 1 (προ 75) ή κατ. 2. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.