Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ερώτηση για λογισμικό τοπογραφίας


vasilis01

Recommended Posts

Καλημέρα σας 

Έχουν πέσει στα χέρια μου μερικά τοπογραφικά διαγράμματα που έχουν την παρακάτω μορφή. Απ οτι καταλαβαίνω ΄βγαίνουν" απο κάποιο add on του autocad γιατί έχω δει το ιδιο στήσιμο από αρκετούς συναδέλφους.  Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει για ποιο add on ή ποιο λογισμικό πρόκειται.

Ευχαριστώ ! 

 

Δείγμα Τοπογραφικού.png

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, tetris said:

το μόνο πρόσθετο είναι το πρόγραμμα δημιουργίας του καννάβου

όλα τα υπόλοιπα στήνονται "με το χέρι"

Μέχρι τώρα κι εγώ έτσι δουλεύω, όλα στο χέρι. Απλά το είδα σε αρκετούς συνάδελφους που είχαν ιδιο στήσιμο στα τοπογραφικά τους κι έλεγα μήπως υπάρχει κάτι που να έχει έτοιμη τη βάση για να με διευκολύνει. 

Ευχαριστώ και πάλι. 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το τοπογραφικό και το διάγραμμα κάλυψης είναι τα πιο σημαντικά στοιχεία της άδειας, όσο λιγότερο βασίζεσαι σε "ετοιματζίδικα" τόσο ελαχιστοποιείς την πιθανότητα λάθους

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως είναι κάποιο έτοιμο στημένο layout με viewports από συνάδελφο που το έχει μοιραστεί.

Δεδομένου ότι η πινακίδα δεν έχει λογότυπο, δεν είναι απιθανο βέβαια να προέρχεται απο κάποιο λογισμικό. Όχι όμως απο κάποιο που γνωρίζω.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.