Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΡΑΞΗ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΙΣΜΟΥ


tasostheo

Recommended Posts

(Μεταφέρθηκε στην ενότητα ιδιωτών. Pavlos 33)

καλησπέρα σε ολους! θέλω να κανω μια ερώτηση και αν μπορείτε να μου απαντήσετε γιατί δεν εχω καμία σχέση με αυτά,

έχουμε μαγαζί και σπίτι σε μια κωμόπολη,ο δρόμος μας (χαλικοδρομος και είμαστε στο 2022) είναι ρυμοτομουμενος προσπαθούμε εδώ και παρα πολλά χρονια να βγάλουμε μια ακρη αλλα ματαια,σημερα επισκέφτηκα την πολεοδομία η οποία μου είπε οτι πρεπει να γίνει πράξη τακτοποίησης και αναλογισμού, η οποία όπως έμαθα εχει μεγάλο κόστος

το ερώτημα μου για αρχή είναι ποιος θα αναλάβει αυτό το κόστος εγω η ο δημος...και που να απευθυνθώ για να ξεκινήσει η διαδικασία  ......ολη η ιστορια με το δρομο εχει 30 χρονια  και ακρη δεν εχει βγει, έχουμε 2022 και πατάμε λάσπες μπροστά σε επαγγελματικο χώρο

ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας!!!

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Την διαδικασια μιας ΠΤ την κινεί ο ενδιαφερομενος, με μηχανικο

 Το "μεγαλο κοστος" ...εξαρταται απο πολλους παραγοντες...μπορει να μην ειναι  και "τοσο μεγαλο"

Μιλας με τον μηχανικο σου και σε ενημερωνει για εξοδα και χρονο....

 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας

Να πάτε σε κάποιο μηχανικό και να του πείτε  να δει  τα άρθρα 87 έως 93 του Ν 4759/20 ΦΕΚ 245Α/20

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, dimitris GM said:

Την διαδικασια μιας ΠΤ την κινεί ο ενδιαφερομενος, με μηχανικο

 Το "μεγαλο κοστος" ...εξαρταται απο πολλους παραγοντες...μπορει να μην ειναι  και "τοσο μεγαλο"

Μιλας με τον μηχανικο σου και σε ενημερωνει για εξοδα και χρονο....

 

ευχαριστω πολυ θα μιλήσω με μηχανικο, αλλα απο την πολεοδομία μου ειπαν περίπου στα 5000Ε  οτι κοστίζει κατι τετοιο, ειναι 12 οικοπεδα που πρεπει να γινει πράξη τακτοποίησης και αναλογισμού  για να γίνει ο δρομος 

 

11 ώρες πριν, ΚΑΝΑ said:

καλημέρα σας

Να πάτε σε κάποιο μηχανικό και να του πείτε  να δει  τα άρθρα 87 έως 93 του Ν 4759/20 ΦΕΚ 245Α/20

θα το μεταφερω ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.