Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ανοιχτή επιστολή αρχιτεκτονικών συλλόγων προς την εταιρεία λογισμικού Autodesk


akis73

Recommended Posts

Καλησπέρα, παραθέτω το παρακάτω λινκ από άλλο σάιτ το οποίο όμως θεωρώ ότι είναι ιδιαίτερα ενδιαφέρον:

https://news.b2green.gr/23873/ανοιχτή-επιστολή-αρχιτεκτονικών-συλ

Δυστυχώς τα ίδια έχουν αρχίσει και εφαρμόζουν και οι Ελληνικές εταιρίες λογισμικού, έχοντας μείνει πολύ πίσω στην λογική ΒΙΜ, με περίεργα μοντέλα συνδρομών με την κάθε νέα έκδοση χρόνο με χρόνο να παραμένει ίδια χωρίς την προσθήκη νέων δυνατοτήτων. Έχω τοποθετηθεί σε άλλο νήμα ότι για το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ εγώ, η εταιρία πλέον έχει μεταβεί σε μοντέλο χρονοχρέωσης, χωρίς μάλιστα να κάνει κάποια ειδική έκπτωση σε παλαιούς χρήστες.

Edited by akis73
Link to comment
Share on other sites

On 23/9/2022 at 7:23 ΜΜ, akis73 said:

Καλησπέρα, παραθέτω το παρακάτω λινκ από άλλο σάιτ το οποίο όμως θεωρώ ότι είναι ιδιαίτερα ενδιαφέρον:

https://news.b2green.gr/23873/ανοιχτή-επιστολή-αρχιτεκτονικών-συλ

Δυστυχώς τα ίδια έχουν αρχίσει και εφαρμόζουν και οι Ελληνικές εταιρίες λογισμικού, έχοντας μείνει πολύ πίσω στην λογική ΒΙΜ, με περίεργα μοντέλα συνδρομών με την κάθε νέα έκδοση χρόνο με χρόνο να παραμένει ίδια χωρίς την προσθήκη νέων δυνατοτήτων. Έχω τοποθετηθεί σε άλλο νήμα ότι για το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ εγώ, η εταιρία πλέον έχει μεταβεί σε μοντέλο χρονοχρέωσης, χωρίς μάλιστα να κάνει κάποια ειδική έκπτωση σε παλαιούς χρήστες.

Ποιο πρόγραμμα έχεις; 
Τελευταια χρησιμοποιώ συστηματικά το ΤΕΚΤΟΝ που αγοραζεις το πρόγραμμα εφάπαξ και ξενοιάζεις. 
Το Autocad 2010 LT που χρησιμοποιούσα μέχρι σήμερα (αγορασμένο) δεν υποστηρίζεται στα windows 10 και έκλεινε σε ανύποπτο χρόνο. Μεγάλη ταλαιπωρία. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.