Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

διαρροή ρεύματος στην τηλεόραση


kostas555

Recommended Posts

λοιπόν εχθές ήρθε εκ νέου ηλεκτρολόγος και έκοψε την γείωση του θερμοσίφωνα και περάσαμε καινούργια απο την μπάρα γειώσεων. έκοψε επίσης την γείωση ύδρευσης κάτω απο τον νεροχύτη αλλα το πρόβλημα συνεχίζει και το κάνει σε όλες τις τηλεοράσεις και οθόνες που έχω. το κάνει και στο πάνελ εκτός απο το πίσω μεταλλικό περίβλημα αλλα στο πάνελ είναι πολύ μικρότερα τα τσιμπήματα. Αφού το πρόβλημα συνεχίζει μάλλον θα έρχεται διαρροή απο άλλα διαμερίσματα μέσω των σωλήνων. Υπάρχουν όμως 2 πολύ περίεργα πράγματα που έγιναν. Πρώτων εχθές με κλειστό τον γενικό δοκίμασα να αφαιρέσω για λίγα λεπτά όλες τις γειώσεις απο τον πίνακα και να δοκιμάσω στο πάνελ της οθόνης αν θα κάνει πάλι διαρροή , και το πρόβλημα συνέχισε , άρα αφού απομόνωσα εκείνη την στιγμή όλες τις γειώσεις και το πρόβλημα συνέχισε τότε σίγουρα έρχεται διαρροή απο τους σωλήνες ύδρευσης απο άλλο διαμέρισμα. αν έφταιγε η καινούργια γείωση θα έπρεπε να σταματήσει το πρόβλημα όταν την αποσύνδεσα για 2 λεπτά , οπότε δεν φταίει η καινούργια γείωση. Το δεύτερο περίεργο είναι ότι επειδή το κάθε διαμέρισμα παίρνει ξεχωριστά ύδρευση απορώ πως γίνεται να μεταφέρεται η διαρροή απο άλλο διαμέρισμα. Μήπως να κάνω αίτημα στην ευδάπ να αλλάξει όλους τους σωλήνες της πολυκατοικίας στον δρόμο ώστε να κοπεί η μεταλλική συνέχεια και να κοπεί η γείωση ύδρευσης. Το θέμα είναι οτι ακόμα και αν κοπεί η γείωση ύδρευσης και πάρουν γείωση οι υπόλοιποι απο τον ακάλυπτο απο εκεί που παίρνω και εγώ τότε δεν θα μεταφέρεται η διαρροή απο όποιο διαμέρισμα την έχει μέσω της γείωσης του ακάλυπτου και θα επιστρέφει πάλι σε εμένα ?? Τι προτείνεται να γίνει ??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.