Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μεταλλικές συνδέσεις


 

Recommended Posts

belbos φαντάζομαι ότι μία σύνδεση δοκών και από τις 2 μεριές του κορμού του υποστυλώματος γίνεται με πρόσθετα συγκολλητά ελάσματα στο υποστύλωμα και κοχλίωση επ αυτών των δοκών έτσι (με κοχλίωση επί του κορμού αν δεν κάνω λάθος δεν γίνεται);;

 

Αυτά τα ελάσματα δεν νομίζω καν ότι έχουν επαρκή δυσκαμψία για να θεωρηθεί αυτή η σύνδεση άκαμπτη.

Link to comment
Share on other sites

Με γωνιακά ήταν η σύνδεση που έβλεπα... Μπορεί να κάνω και λάθος... Και εγώ προβληματίστικα αλλά δεδομένης της ύπαρξης δοκού και ελασμάτων από την άλλη πλευρα... Δεν ξέρω !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ποσταρω εδω για να μην ανοιγω νεο θεμα..

 

Σε περιπτωση τοποθετησης 2 ντιζων ανα αναοιγμα τεγιδες, εχετε καποια λεπτομερια συνδεσης στα κυρια πλαισια, στον κορφια??

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα σε δυο πλαίσια Α και Β,η ντιζα που είναι κοντά στο Α θα στρίψει προς αυτό και η δεύτερη ντιζα προς Β

Link to comment
Share on other sites

Οκ καταλαβα...

 

Αρα η κορυφοτεγιδα δεν εχε καμια συνδεση με ντιζα??? Ή συνεχιζουν και ευθεια οι ντιζες για να πιασουν και την κορυφοτεγιδα (αντιστοιχα με την περιπτωση 1 ντιζας..)??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.