Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κολωνα μεσοτοιχιας


Recommended Posts

Συγνωμη αλλα υπαρχει αφου προσπαθω να πουλησω το πατρικο μου και η συμβολαιογραφος μου ζηταει υπογραφες απο ολους τους ιδικοτητες σε ενα κτηριο 52 διαμερισματων!!!!. Δεν ξερω τους κανονισμους εαν ειναι λαθος που σου ζητησα να το αναλαβεις συγνωμη 

Link to comment
Share on other sites

Πουλάς μιαν οριζόντια ιδιοκτησία. Προσκομίζεις ταυτότητα, και ό,τι άλλο απαιτείται εκ του νόμου, και τέρμα. Για ποιό λόγο η συμβ/φος ζητάει υπογραφές από όλους???

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tetris said:

...Για ποιό λόγο η συμβ/φος ζητάει υπογραφές από όλους???

μιά μαντεψιά δικιά μου είναι ότι ενδεχόμενα υπάρχει κάποια διαμερισμάτωση κάποιου τοίχου μεταξύ των διαμερισμάτων κι εκεί να υπάρχει και το υποστύλωμα και ο συνάδερφος με μη εξοικείωση στα δομικά και πολεοδομικά μετέφερε ως πρόβλημα το υποστύλωμα .....

Αν όχι κάτι σαν αυτό οι πιθανότητες η συμβολαιογράφος να ζητάει άρες μάρες ανεβαίνουν συμαντικά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Νικολας71 said:

Συγνωμη αλλα υπαρχει αφου προσπαθω να πουλησω το πατρικο μου και η συμβολαιογραφος μου ζηταει υπογραφες απο ολους τους ιδικοτητες σε ενα κτηριο 52 διαμερισματων!!!!. Δεν ξερω τους κανονισμους εαν ειναι λαθος που σου ζητησα να το αναλαβεις συγνωμη 

Τους κανονιμούς υποτίθεται ότι τους διάβασες και τους αποδέχτηκες όταν γράφτηκες στο φόρουμ, αλλά προφανώς δεν το έκανες αφού καιγόσουν.....

Λοιπόν για να κάνεις την δουλειά σου σωστά, θα βρεις εναν μηχανικό (απο την αγορά και όχι απο το φόρουμ), θα τον πληρώσεις και αυτός θα λύσει ότι πρόβλημα υπάρχει σε ευνεργασία με την συμβολαιογράφο.

Το να μαντεύουμε τι εννοεί η συμβολαιογράφος, τι μας μεταφέρεις εσυ κλπ δεν έχει νόημα.

Καλη συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.