Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βεβαίωση σύνδεσης με τα δίκτυα κοινής ωφέλειας


Recommended Posts

@engineer30Καλημέρα.. θα σου ήταν εύκολο να μου πεις που ακριβώς βρίσκεται το πλαίσιο για την συμλήρωση της ημερομηνίας λήξης της άδειας διότι δεν μπορώ να το εντοπίσω??? Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, orestis_evg94 said:

@engineer30Καλημέρα.. θα σου ήταν εύκολο να μου πεις που ακριβώς βρίσκεται το πλαίσιο για την συμλήρωση της ημερομηνίας λήξης της άδειας διότι δεν μπορώ να το εντοπίσω??? Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Καλησπέρα και καλή χρονιά! Στα βασικά στοιχεία της αίτησης κάτω από τον γεωχωρικο εντοπισμό γράφει κάπου στοιχεία ενδιαφέροντος υπηρεσίας εκεί βάζεις την ημερομηνία λήξης...εάν υπάρχει αναθεώρηση επ αόριστον βάζεις 31/12/2099

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@engineer30Ή άδεια δόμησης έχει λήξει το 2016 αλλά από όσο γνωρίζω έχει δοθεί αυτοδίκαια παράταση μέχρι της 31/12/2024. Οπότε να βάλω την αναγραφόμενη στην άδεια ημερομηνία λήξης ή την ισχύουσα (της αυτοδίκαιης παράτασης)?

Link to comment
Share on other sites

16 λεπτά πριν, orestis_evg94 said:

@engineer30Ή άδεια δόμησης έχει λήξει το 2016 αλλά από όσο γνωρίζω έχει δοθεί αυτοδίκαια παράταση μέχρι της 31/12/2024. Οπότε να βάλω την αναγραφόμενη στην άδεια ημερομηνία λήξης ή την ισχύουσα (της αυτοδίκαιης παράτασης)?

Την 32/12/2024  θα βάλετε γτ εάν δουν την παλιά στη ΔΕΗ δε θα κάνουν την σύνδεση!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Kαλησπέρα για την βεβαίωση σύνδεσης, όταν έχω κάνει αναθεώρηση και έχει υλοποιηθεί το κτίσμα, έχει γίνει και παραλαβή από ελεγκτή δόμησης, στα στοιχεία νομιμόητας να φανταστώ ανεβάζω τα σχέδια της αναθεώρησης? δεν θέλει κάτι άλλο?,

 

Link to comment
Share on other sites

38 λεπτά πριν, patty said:

Kαλησπέρα για την βεβαίωση σύνδεσης, όταν έχω κάνει αναθεώρηση και έχει υλοποιηθεί το κτίσμα, έχει γίνει και παραλαβή από ελεγκτή δόμησης, στα στοιχεία νομιμόητας να φανταστώ ανεβάζω τα σχέδια της αναθεώρησης? δεν θέλει κάτι άλλο?,

 

 

ΟΔΗΓΙΕΣ-ΒΕΒΑΙΩΣΗΣ-ΣΥΝΔΕΣΗΣ_22-09-20.pdf

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνάδελφοι. Πελάτισα σε οικογενειακή πολυκατοικία με τέσσερις οριζόντιες μου ζήτησε κοινόχρηστο ρολόι, το οποίο η οικοδομή δεν είχε ποτέ. Η οικοδομική άδεια ειναι του 1969 για δύο ορόφους και μία το 1989 για ανέγεσρη ενός ακόμη, οπότε πριν ξεκινήσει η διαδικασία θα χρειαστεί θεώρηση απο την τοπικό γράφειο πολεοδομίας και έπειτα το έγγραφο αυτό θα ανέβει ως βεβαίωση στο σύστημα του ΤΕΕ ? Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη κατηγορία στο σύστημα του ΤΕΕ για κοινόχρηστα ρολόγια ?. 

Επίσης κάτι το οποίο δεν ξέρω εαν συμβαδίζει με το θέμα του topic αυτού. Στην πολεοδομία θα χρειάστει για την θεώρηση της αδείας για το κοινόχρηστο λοιπά έγγραφα όπως (συναίνεση ιδιοκτητών, πίνακας χιλιοστών κ.ά) πέραν των όσων ζητάνε για τυπική θεώρηση αδείας ? Ευχαριστώ !!!    

Link to comment
Share on other sites

1. ναι στο πρώτο όχι σε ότι αφορά την κατηγορία στο σύστημα ΤΕΕ

2.όχι (μόνο τα πολεοδομικά αμοιβές κλπ  εξετάζει η ΥΔΟΜ -αλλά αφού  η δική σου πελάτισσα έχει θεωρημένη άδεια ανέβασε αυτήν -δεν υπάρχει πρόβλημα ακόμη και αν είναι θεωρημένη από παλιά-αυτό μου είπε το ΤΕΕ σε όμοια περίπτωση)

Σήμερα τηλεφώνησα

1. για κτίσμα με Βεβαίωση ΥΔΟΜ  και μου απάντησαν ότι πηγαίνει  με την και

2. κτίσμα με Ο.Α και δήλωση πηγαίνει με την -δηλαδή με θεώρηση Ο.Α από την ΥΔΟΜ

image.png.c2504e8a8340e6d25a22485f03679132.png

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ΚΑΝΑ said:

.................... αφού  η δική σου πελάτισσα έχει θεωρημένη άδεια ανέβασε αυτήν....

Σωστά!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.