Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Διαδικασία ανοίγματος Α.Μ.Ο.Ε. (Αριθμός Μητρώου Οικοδομοτεχνικού Έργου) στο ΙΚΑ


Lakis Bidis

Recommended Posts

26 λεπτά πριν, maria arabatzi said:

Καλησπέρα συνάδελφοι, μιας και αναφέρθηκε, μπορεί κάποιος να αναρτήσει τον πίνακα 3, με βάση τον 4495/17 σε word μορφή; δεν  τον βρήκα κάπου, παρά μόνο σε  pdf. αν είναι εύκολο. Μου τον γύρισαν πίσω. 

Καλησπέρα, δεν υπάρχει κάποιος συσχετισμός μεταξύ πιν.3 και 4495/17 ίσως να μπερδεύτηκες και να τους πήγες τον πίνακα στο Παράρτημα του Ν.4495/17 βάσει του οποίου βγαίνει ο αναλυτικός; Τότε λογικό που στον γυρίσαν πίσω...

ika3.doc

Edited by akis73
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 129
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

57 λεπτά πριν, maria arabatzi said:

... σε word μορφή; ...

Σου ανεβάζω τον τυπικό Πίνακα 3 που βάζουμε στις Οικοδομικές Άδειες.

Νομίζω (δεν είμαι σίγουρος) ότι σε καλύπτει. Τσεκ και ενημέρωσε

 

 

 

Εδιτ

Υ.Γ.

Με πρόλαβες Ακη και νομίζω έβαλα κι εγω το ίδιο

 

 

ΙΚΑ3.rtf

Edited by Didonis
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, akis73 said:

Καλησπέρα, δεν υπάρχει κάποιος συσχετισμός μεταξύ πιν.3 και 4495/17 ίσως να μπερδεύτηκες και να τους πήγες τον πίνακα στο Παράρτημα του Ν.4495/17 βάσει του οποίου βγαίνει ο αναλυτικός; Τότε λογικό που στον γυρίσαν πίσω...

ika3.doc 866 kB · 5 downloads

Καλησπέρα, Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά στην πολεοδομία δεν τον δέχονται αυτόν τον πίνακα. Έχει ανανεωθεί .

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Didonis said:

Σου ανεβάζω τον τυπικό Πίνακα 3 που βάζουμε στις Οικοδομικές Άδειες.

Νομίζω (δεν είμαι σίγουρος) ότι σε καλύπτει. Τσεκ και ενημέρωσε

 

 

 

Εδιτ

Υ.Γ.

Με πρόλαβες Ακη και νομίζω έβαλα κι εγω το ίδιο

 

Καλησπέρα αυτόν μου γύρισαν πίσω έχει ανανεωθεί. Το παράρτημα Β μου είπαν. Τον βρήκα μόνο σε pdf. Πάντως ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

ΙΚΑ3.rtf 506 kB · 3 downloads

 

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, maria arabatzi said:

Καλησπέρα, Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά στην πολεοδομία δεν τον δέχονται αυτόν τον πίνακα. Έχει ανανεωθεί .

Καλησπέρα μάλλον τα έχεις μπερδέψει λίγο, η Πολ/μία ουδεμία σχέση έχει με τον Πιν.3 του ΙΚΑ τον οποίο καταθέτεις αρχικά στο αρμόδιο υποκ/μα προκειμένου να πάρει το έργο ΑΜΟΕ. Εσύ μιλάς για Πιν.3 του ΙΚΑ που ζητάει τελικά η Πολ/μία (δεν το είχες διευκρινίσει στο αρχικό σου ερώτημα); Ο συγκεκριμένος πίνακας 3 του ΙΚΑ μία χαρά ισχύει και δεν έχει καταργηθεί, αν σου είναι εύκολο διεύκρινισε τι ακριβώς τρέχει για να βοηθήσουμε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Didonis said:

Σου ανεβάζω τον τυπικό Πίνακα 3 που βάζουμε στις Οικοδομικές Άδειες.

Νομίζω (δεν είμαι σίγουρος) ότι σε καλύπτει. Τσεκ και ενημέρωσε

 

 

 

Εδιτ

Υ.Γ.

Με πρόλαβες Ακη και νομίζω έβαλα κι εγω το ίδιο

 

 

ΙΚΑ3.rtf 506 kB · 3 downloads

 

3 λεπτά πριν, akis73 said:

Καλησπέρα μάλλον τα έχεις μπερδέψει λίγο, η Πολ/μία ουδεμία σχέση έχει με τον Πιν.3 του ΙΚΑ τον οποίο καταθέτεις αρχικά στο αρμόδιο υποκ/μα προκειμένου να πάρει το έργο ΑΜΟΕ. Εσύ μιλάς για Πιν.3 του ΙΚΑ που ζητάει τελικά η Πολ/μία (δεν το είχες διευκρινίσει στο αρχικό σου ερώτημα); Ο συγκεκριμένος πίνακας 3 του ΙΚΑ μία χαρά ισχύει και δεν έχει καταργηθεί, αν σου είναι εύκολο διεύκρινισε τι ακριβώς τρέχει για να βοηθήσουμε.

Ίσως δεν το εξέφρασα σωστά. Έχεις δίκιο. Θέλω να υπολογίσω τα ημερομίσθια για αναλυτικό προϋπολογισμό . Έκανα με τον πίνακα πιο πάνω αλλά μου είπαν ότι είναι παλιός αυτός .  Ο προϋπολογισμός μου όμως είναι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, maria arabatzi said:

Έχεις δίκιο. Θέλω να υπολογίσω τα ημερομίσθια για αναλυτικό προϋπολογισμό . Έκανα με τον πίνακα πιο πάνω αλλά μου είπαν ότι είναι παλιός αυτός .  Ο προϋπολογισμός μου όμως είναι εντάξει.

Γειά και πάλι, τότε αναφέρεσαι προφανώς στον πίνακα αναλυτικού προϋπολογισμού με βάση τις τιμές του Ν.4495/17. Προφανώς τους πήγες τον Πίνακας με παλιές τιμές γι' αυτό και στον γύρισαν πίσω, σου επισυνάπτω τον Πίνακα.

analytikos.doc

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, akis73 said:

Γειά και πάλι, τότε αναφέρεσαι προφανώς στον πίνακα αναλυτικού προϋπολογισμού με βάση τις τιμές του Ν.4495/17. Προφανώς τους πήγες τον Πίνακας με παλιές τιμές γι' αυτό και στον γύρισαν πίσω, σου επισυνάπτω τον Πίνακα.

analytikos.doc 943 kB · 0 downloads

Να αυτός είναι, ευχαριστώ  παρα πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Με την πανδημία πως γίνεται η απογραφή για οικοδομική άδεια προσθήκης ?

Με παρουσία στο υποκατάστημα, ή υπάρχει ηλεκτρονική διαδικασία. 

Επίσης η διαδικασία πρέπει να γίνει πριν την έκδοση της άδειας, όπως παλιά , ή έχει αλλάξει αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα,

      μήπως γνωρίζετε πως μπορεί να διορθωθεί το εξής :

σε έκδοση ΕΕΔΜΚ για διαρρυθμίσεις σε διαμέρισμα με Αναλυτικό ΠΥ (5 ένσημα), ολοκληρώθηκαν οι εργασίες, εκδόθηκε ΗΤΚ και προχώρησαν σε γονική παροχή - ΔΕΝ κατατέθηκε ποτέ στο ΙΚΑ για ΑΜΟΕ, συνεπώς δεν πληρώθηκαν ποτέ τα ένσημα.

Μπορεί να γίνει η κατάθεση για ΑΜΟΕ και η πληρωμή των ενσήμων με κάποιο πρόστιμο;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.