Μετάβαση στο περιεχόμενο

Θέρμανση εργοταξίου


Thodoras!

Recommended Posts

Καλησπερίζω, 

Κάνουμε ολοκληρωτική ανακαίνιση σε 3όροφο κτήριο με σπασμένα παράθυρα, χωρίς πόρτες και φυσικά χωρίς θέρμανση. Έχω βάλει ένα γραφείο σε έναν από τους χώρους του για να μπορώ να δουλεύω αλλά το κρύο τσακίζει κόκαλα. Σκεφτόμουν να πάρω κάτι σαν το παρακάτω αλλά δεν ξέρω πόσο θα βοηθήσει. Πάντως προς το παρόν έχω μία μικρή ηλεκτρική θερμάστρα η οποία όμως δεν κάνει τίποτα.

Καμία ιδέα? Έχετε δοκιμάσει κάτι παρόμοιο?

https://www.masterheaters.gr/product/master-b3-ptc-ηλεκτρικο-αεροθερμο/

Link to comment
Share on other sites

θέρμανση εργοταξίου cg2Se8HhHw5.png?_nc_eui2=AeH31EtDjiDpWqNlm29zNTffe2rEl9_Mm-x7asSX38yb7Oi10qOCeW826YjFlwwqF90Qb1qtirGeTpXeM8XBAj1b ......ξέρω ενα με τον  Τοτο , να στο πω ? Gog0z_oEPLa.png?_nc_eui2=AeGqMMoiv34coVbHa0PoCDE7Pm0P7CNWbQM-bQ_sI1ZtA9xhOpf8105OwO3zwtmxqWylxWQRA8VvMNw7onXxznBA

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Thodoras! said:

... σπασμένα παράθυρα, χωρίς πόρτες και φυσικά χωρίς θέρμανση. Έχω βάλει ένα γραφείο σε έναν από τους χώρους...

κλείνει με ότινάναι πόρτες παράθυρα και μετά βάζεις "κάτι" να γλυκάνει τον χώρο....

αλλιώς ότι και να κάνεις μέχρι να ζεστάνεις όλον τον πλανήτη εσύ θα τουρτουρίζεις.....

Οι σοβατζίδες στατιστικά πάνε πουρνό πουρνό.... μαζεύουν ξύλα ρετάλια που κυκλοφορούν στην οικοδομή τα βάζουν στη μέση του δωματίου και τους ανάβουν φωτιά...

Φυσικά μ αυτή την εξυπνάδα συχνά πυκνά ο σοβάς οροφής στο δωμάτιο που το έκαναν μετά μερικά χρόνια έπεφτε στο κεφάλι κάποιου και ψάχνουν να βρούν γιατί έπεσε ο σοβάς .....

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2023 at 5:30 ΜΜ, Thodoras! said:

Καλησπερίζω, 

Για να στο κάνω λιανά, το να προσπαθείς να ζεστάνεις έναν ανοιχτό χώρο, είναι σαν να γεμίζεις με σταγόνες νερού ένα κόσκινο

- Είτε βρίσκεις κάποιο χώρο στο κτιριο που θα ανακαινιστεί τελευταίος και φτιάχνεις το γραφειάκι (κλειστό)

- Είτε εργάζεσαι χωρίς γραφείο

- Είτε χρησιμοποιείς ως γραφείο το αυτοκίνητό σου

Σε έργα τόσο μικρής κλίμακας, δεν χρειάζεται "εργοταξιακό" γραφείο

Edited by tetris
Link to comment
Share on other sites

24 λεπτά πριν, tetris said:

Για να στο κάνω λιανά, το να προσπαθείς να ζεστάνεις έναν ανοιχτό χώρο, είναι σαν να γεμίζεις με σταγόνες νερού ένα κόσκινο

 

Σύμφωνοι, γι' αυτό έχω κλείσει ένα από τα δωμάτια με νάιλον κ προσπαθώ με κάποιο τρόπο να το πάω σε μια θερμοκρασία που να παλεύεται να κάτσω. Προς το παρόν με μία μικρή θερμάστρα της πλάκας έφτασα τους 8 βαθμούς. Γι' αυτό ψάχνω κάτι να το ανεβάσω λίιιιιγο ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε Θόδωρα, εδώ κρυώνουμε στα κανονικά γραφεία .... Μήπως να τους πεις να σου τελειώσουν και το μπάνιο να έχεις και ζεστό ντουζάκι? Ο μόνος τρόπος για να ζεσταθείς, είναι να βοηθάς και τα μαστόρια πού και πού!!!  😂

Στο σοβαρό τώρα, ντύσου γερά να κάνεις τη δουλειά σου στο εργοτάξιο και όσο για γραφείο, παίζει μόνο στα κλεφτά στο αυτοκίνητο ή στο κοντινό καφέ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το ναυλον θα σου έλεγα και εγώ να κλείσεις πόρτες και παράθυρα καλά. Και ακόμα τα ισοθερμικά, ψάξε κολάν παντελόνι, τα μοτοσυκλετιστών είναι καλύτερης ποιότητας από τα βαμβακερά που θα βρεις σε εταιρείες που πουλάνε εσώρουχα. Ψάξε επώνυμα και δώσε κάτι περισσότερο για καλή ποιότητα, μπορεί να βρεις και σε εταιρείες που πουλάνε αθλητικά, καλή ποιότητα.
Πάρε παντελόνι κολάν ισοθερμικό που το φοράς κάτω από το δικό σου και μπλούζα με μακριά μανίκια, αυτά σίγουρα θα σου κόψουν το κρύο που νοιώθεις. Γάντια, κασκόλ, σκούφος εννοούνται..

Link to comment
Share on other sites

Λύσεις και τρόποι υπάρχουν.

- Τους λες να φτιάξουν πρόχειρα ένα γραφείο με γυψοσανίδες

- Στήνεις container

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.