Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καθαίρεση εσωτερικού τοίχου


Recommended Posts

Καλησπέρα!

θέλω να ρίξω έναν τοίχο στο σπίτι μου και ο μηχανικός μου είπε ότι δεν έχει κολώνα και πέφτει αλλά θα δούμε αν έχει δοκάρι. 
εντωμεταξυ σε άλλους μάστορες που ρώτησα ρίχνουν τον τοίχο με λιγότερα χρήματα, ο ένας κάνει αδιατάρακτη κοπή μπετόν. Εφόσον ο μηχανικός είπε ότι πέφτει είναι σοβαρό φάουλ να φέρω έναν μάστορα να τον ρίξει ; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΑΠ said:

...είναι σοβαρό φάουλ να φέρω έναν μάστορα να τον ρίξει ; 

Πέναλτι χωρίς καν τερματοφύλακα ......

αλλά άμα έχεις ρίξει 10 γκόλ και το σκορ είναι 10-0 άσε να βάλει και ο μάστορας και με λιγότερα χρήματα και αδιατάραχτα ......

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΑΠ said:

Εφόσον ο μηχανικός είπε ότι πέφτει είναι σοβαρό φάουλ να φέρω έναν μάστορα να τον ρίξει ; 

Στην Τουρκία δεν βλέπεις τι γίνεται.... μάστορες εχτιζαν ότι ήθελαν όπως ήθελαν για να μειώσουν τα κοστολογια...

Βρες ένα μηχανικό γνώστη των στατικών και θα σε καθοδηγήσει για την ασφαλέστερη λύση. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΑΠ said:

ο ένας κάνει αδιατάρακτη κοπή μπετόν

Κάνει αδιαταραχτη κοπή μπετόν στο τούβλο

Link to comment
Share on other sites

αφού στο είπε ο μηχανικός.. Εκτός κι αν είναι αδιατάρακτη κοπή για τούβλο αν είναι δεν θες.- Αν βέβαια ο μηχανικός σου είναι τοπογράφος ή αυτοκινήτων.. Αλλάζει.... 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.