Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

''Νομιμοποίηση'' - Τακτοποίηση Η/Χ και υπογείων...


HORiON

Recommended Posts

Η παρούσα συζήτηση αποτελούσε τμήμα άλλου θέματος. Λόγω της εξέλιξης όμως μεταφέρεται στην ''Κουβέντα''.

ss_sk

 

Να ο σωστός τρόπος να τραφεί η παρανομία σε αυτή τη χώρα. Δεν ξέρω πραγματικά αυτό το χάλι εαν υπάρχει αλλού στον κόσμο. Δάσκαλε Σουφλιά που δίδασκες...Σε λίγο καιρό και οι παράνομες επάυλεις στα δάση θα νομιμοποιηθούν. Το ίδιο και οι χείριστες παρεκλίσεις περιβαλλοντικών όρων, το ίδιο και τα μπαζωμένα ρέματα, το ίδιο και οι μίζες στις πολεοδομίες. Γιατί να πηγαίνουμε μόνο προς τα πίσω σε αυτή τη χώρα??? Και το καλύτερο του κειμένου...{{{{Δεδομένου ότι ο αριθμός των χώρων αυτών που άλλαξαν χρήση υπερβαίνει το 1,5

εκατομμύριο, υπολογίζεται ότι θα συγκεντρωθεί ένα πολύ σημαντικό ποσόν που θα

εξυπηρετήσει το δημόσιο συμφέρον με την ενίσχυση των οικονομικών του κράτους

και μάλιστα σε εποχή που, ως γνωστόν, υπάρχει πρόβλημα με το δημοσιονομικό

έλλειμμα}}}}

Δεν υπήρχε πρόβλημα κύριοι, εσείς που ορθολογικά νομοθητείτε.... ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 254
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οι ήδη πρωτοκολλημένες όχι.... εγώ που έχω σκάσει ένα κάρο λεφτά σε συνάδελφο αρχιτέκτονα για την μελέτη του δικού μου σπιτιού, και δεν προλαβαίνω να την καταθέσω, όπως και τόσοι άλλοι με εκκρεμείς μελέτες, στην διαδικασία εκπόνησης, ποιανού το κεφάλι πρέπει να σπάσουν?

 

Ο κύβος ερρίφθη. Η κατάσταση δεν παλεύεται άλλο. Ήρωας δεν είμαι, και επειδή η ιστορία γράφεται από τους νικητές, λέω να πάω με αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Και παραπάνω... μόνο που μέχρι τώρα ήταν παπαγαλάκια :grin: που μιλούσαν, ενώ τώρα υπάρχει επίσημη τοποθέτηση Υπουργού και αντίστοιχη έκθεση. Που σημαίνει άμεση διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Kαι κάτι που σκέφτηκα τώρα. Μετά την διαδικασία αυτή , οι "τακτοποιημένοι" ημ/ριοι χώροι θα είναι άραγε μεταβιβάσιμοι ή όχι ?

Link to comment
Share on other sites

kαι κάτι που σκέφτηκα τώρα. Μετά την διαδικασία αυτή , οι "τακτοποιημένοι" ημ/ριοι χώροι θα είναι άραγε μεταβιβάσιμοι ή όχι ?

 

Γιατί ακόμα και τώρα δεν είναι; Δεν καταλαβαίνω τι σημαίνει "μεταβιβάσιμοι".

Link to comment
Share on other sites

Και παραπάνω... μόνο που μέχρι τώρα ήταν παπαγαλάκια :grin: που μιλούσαν, ενώ τώρα υπάρχει επίσημη τοποθέτηση Υπουργού και αντίστοιχη έκθεση. Που σημαίνει άμεση διαδικασία.

 

δεν θα το έλεγα...

για κοίτα εδώ:

http://archive.enet.gr/online/online_text/c=112,dt=14.10.2005,id=94793904,7371120,21189744

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραία εξελίσσεται η χώρα... Μόνο πιέσεις, προώθηση της "ρουφιανιάς", αντιδημοκρατικά "μέτρα", κανένα θετικό μέτρο τα τελευταία χρόνια, το χέρι του κράτους όλο και πιο βαθιά στις τσέπες μας. Τελικά αρχίζω να πιστεύω ότι δεν αξίζει να βρισκόμαστε εδώ ούτε για 15 μέρες το χρόνο διακοπές όπως ειπώθηκε σε άλλο θέμα. Στην Ίμπιζα εξάλλου είναι πλέον πιο φθηνά... Εγώ ετοιμάζω τα μπογαλάκια μου και βγάζω διαβατήριο το συντομότερο...

Link to comment
Share on other sites

@ achille : Ωραίο αυτό που ξέθαψες, γιατί μερικές φορές ξεχνάμε. Πάντως τώρα έχω την αίσθηση πως κλείδωσε το πράγμα, έχουν σφίξει τόσο τα πράγματα στα ταμεία, που ο Σαρακατσάνος ενέδωσε, πριν το είχαν έτσι να αιωρείται, να μαζεύουν ψηφαλάκια.

Link to comment
Share on other sites

@tpanag

 

Εως τώρα , σύμφωνα με τον 1337 τα μετά από αυτόν αυθαίρετα δεν μεταβιβάζονται. Και με τους κλεισμένους ημ/θριους το ίδιο γίνεται , γι αυτό και δεν εμφάνίζονται κλειστοί στα σχέδια που συνοδεύουν μια μεταβίβαση. Τώρα θα γίνεται ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.