Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Τεχνική περιγραφή μονάδας σκυροδέματος


Recommended Posts

Καλησπέρα σας συνάδελφοι,

Μου ζητήθηκε σαν πολιτικός μηχανικός να κάνω μία τεχνική έκθεση σε μία μονάδα σκυροδέματος όπου είναι εγκαταλελειμμένη και τα τα μηχανήματα έχουν φθορές. Έχω το δικαίωμα ως πολιτικός μηχανικός να κάνω αυτοψία στα μηχανήματα; Μπορεί κάποιος να με συμβουλέψει;

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας,

Link to comment
Share on other sites

Aυτή η τεχνική έκθεση για ποιο σκοπό θα συνταχθεί και τι θα περιλαμβάνει; Μήπως στο έχει αναθέσει δικηγόρος για ανακοπή πλειστηριασμού;

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, ioanna_maria said:

....Έχω το δικαίωμα ως πολιτικός μηχανικός να κάνω αυτοψία στα μηχανήματα;...

Δεν γνωρίζω αν έχεις δικαίωμα ή μη....

Το μόνο σίγουρο όμως που γνωρίζω είναι ότι τα μηχανήματα και γενικά αλλά και ειδικά είναι στο γνωστικό αντικείμενο των Μηχανολόγων Μηχανικών.....

Αν σου ζητούσαν κάποια "έκθεση" για το τελικό παραγόμενο προϊόν δηλαδή το σκυρόδεμα τότε ναι σε αφορά ..... 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 18/5/2023 at 6:41 ΜΜ, Pavlos33 said:

Aυτή η τεχνική έκθεση για ποιο σκοπό θα συνταχθεί και τι θα περιλαμβάνει; Μήπως στο έχει αναθέσει δικηγόρος για ανακοπή πλειστηριασμού;

Μου ζητήθηκε από δικηγόρο να κάνω μία αυτοψία διότι ο ενοικιαστής το έχει εγκαταλελειμμένο. Να αναφέρω ότι πέρα από τα μηχανήματα που είναι σκουριασμένα υπάρχει και αποθήκη όπου έχει πάρει φωτιά και είναι όλα μη λειτουργίσιμα  

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.