Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ενόχληση από γειτονικο εργοτάξιο


Recommended Posts

Έχω τρία ενοικιαζόμενα μέσα σε 4 στρέμματα. Στη μια πλευρά του οικοπέδου υπάρχει ένα εργοτάξιο που κτίζει και διαμορφώνει το χώρο του. Υπάρχει ξερολιθιά σε όλο το μήκος του συνόρου. Επομένως το οικόπεδο του εργοταξίου είναι 2,5 μέτρα πιο ψηλά από το δικό μου. Ήδη έχει συσωρευσει δυο βουνά με μπάζα 5 μέτρα ύψος στο ένα κομμάτι του συνόρου. Στο υπόλοιπο κυκλοφορούν μπουλντόζες ακριβώς πάνω στο σύνορο και κάνουν χωματουργικά. Δεν έχει βάλει κανένα προστατευτικό. Όπως καταλαβαίνετε η όχληση είναι τεράστια από θόρυβο και σκόνη. Τι μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

53 λεπτά πριν, Νικονιος said:

...Τι μπορώ να κάνω?

Υπομονή .....

Ειδικά αν έχει Οικοδομική Άδεια και αν λαμβάνει και όλα τα μέτρα προστασίας για να μη δημιουργηθεί βλάβη στο δικό σου γήπεδο...

Υποθέτω κι εσύ όταν έχτιζες θα είχες χωματουργικές εργασίες, φορτηγά, θόρυβο και σκόνη .....

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Didonis said:

Υπομονή .....

Ειδικά αν έχει Οικοδομική Άδεια και αν λαμβάνει και όλα τα μέτρα προστασίας για να μη δημιουργηθεί βλάβη στο δικό σου γήπεδο...

Υποθέτω κι εσύ όταν έχτιζες θα είχες χωματουργικές εργασίες, φορτηγά, θόρυβο και σκόνη .....

Αυτό λέω. Ότι δεν έχει φιλοτιμηθεί να βάλει ένα τοίχο ανάμεσα μας. Εγώ δεν μπορώ να κάνω κάτι γιατί είναι πιο ψηλά αυτός. Δεν υποχρεούται να περικλείσει το εργοτάξιο του?

Link to comment
Share on other sites

μα και φραχτη (εργοταξιακο) να κάνει, παλι ο θόρυβος και η σκονη θα παραμείνουν. Τα βουνα απο χώμα, οταν τελειωσει θα τα πρεπει να τα στρώσει ή να τα απομακρύνει. Αν δεν κανει εργασίες σε ακαταλληλες ωρες, το μονο που μπορείς να του πεις είναι αν μπορεί να καταβρέχει ώστε να μην σηκώνεται πολύ σκόνη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.