Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Δαπάνη κατασκευής δρόμου από παρόδιους ιδιοκτήτες


Kadmos

Recommended Posts

Δε ξέρω τι παίζει ακριβώς προφανώς δεν θα είναι νόμιμο.

Πάντως έμαθα λίγο πως γίνονται οι δουλειές πρακτικά και όχι στη θεωρία.  Αφου ολοι το βλεπουν ως μοναδικη ευκαιρια θα εχουν δικαιο. 

Τουλαχιστον θα εχουμε δρομο

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 ώρες πριν, Kadmos said:

Τουλαχιστον θα εχουμε δρομο

Λυπάμαι αλλά μάλλον δεν έχετε για πολύ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΙΑΣΟΝΑΣ said:

Λυπάμαι αλλά μάλλον δεν έχετε για πολύ....

Τι να σου πω. Ξέρω αντίστοιχο δρόμο απο το 2000 χωρις τιποτα μεχρι σημερα μια χαρα ειναι.
Δεν παει ετσι. Το να γινει σωστα ειναι απλα εγγυηση. Το να κανεις κατι αρπα κολλα εχει περισσοτερες πιθανοτητες αστοχιας αλλα μπορει να ειναι οκ που ειναι τις περισσοτερες φορες

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελικά προχώρησε ο δρομος εγινε το ενα τμημα.

Νομιζα οτι χρειάζεται παχος 5-8 cm λόγω ημαθειας.

Νομίζω παιζει να επεσε 2-3cm.

Τελικα η πράξη ειναι πως φτανει και λιγο μπετό και οχι οτι λεει η θεωρία.

Βέβαια για γαρμπιλομπετο μου φαίνεται. Το κακο ειναι πως εριξε νερο πολυ στη βαρελα γιατι ηταν σκληρο λεει και ηταν σα νερο μετα.Το εριχνε και το επερνε η κατηφόρα.

Βέβαια στο κόσμο αρεσε πολυ το αποτέλεσμα. Πιστεύω θα βγαλει ανετα 20 χρόνια. Αν βασιστώ σε οσα εχω διαβάσει απο hobby δε πρεπει να αντέξει πολυ αλλα παντα πέφτω εξω.

 

20230630_162435.jpg

 

20230630_144211.jpg

20230630_144705.jpg

Edited by Kadmos
Link to comment
Share on other sites

23 λεπτά πριν, Kadmos said:

Νομιζα οτι χρειάζεται παχος 5-8 cm λόγω ημαθειας. Και βάλε...

Νομίζω παιζει να επεσε 2-3cm. Με τόσο πάχος (αν είναι τόσο) θα το πάρει η πρώτη μπόρα

Τελικα η πράξη ειναι πως φτανει και λιγο μπετό και οχι οτι λεει η θεωρία. Δυστυχώς, η πράξη συμβαδίζει με τη θεωρία, οπότε δεν θα το χαρείτε για πολύ

Βέβαια για γαρμπιλομπετο μου φαίνεται. Το κακο ειναι πως εριξε νερο πολυ στη βαρελα γιατι ηταν σκληρο λεει και ηταν σα νερο μετα.Το εριχνε και το επερνε η κατηφόρα. Έτσι παίρνει η κατηφόρα κάθε κακή κατασκευή

Βέβαια στο κόσμο αρεσε πολυ το αποτέλεσμα. Πιστεύω θα βγαλει ανετα 20 χρόνια. Αν βασιστώ σε οσα εχω διαβάσει απο hobby δε πρεπει να αντέξει πολυ αλλα παντα πέφτω εξω. Για τα 20 χρόνια μη στοιχηματίσεις. Ούτε και για 20 μέρες...

 

 

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, tetris said:

 

Εχω δει πρόχειρο δουλειές αλλα μου λενε δεν εχει ανάγκη και επαληθεύονται. Μια ζωη πέφτω έξω που νομίζω ότι θα χαλάσει κάτι.

Εδω λεει πως είναι "ασταρωμα" και θα ριξει από πάνω αλλα απο οσο ξέρω δε κολαει παλαιο μπετο με νεο. Βεβαια δε βγαίνουν και τα νουμερα. Εριξε 3 βαρελες 9 κυβικα σε 90 μέτρα και έχει 120 ακομα με 4 βαρελες.

Τι μπορεί να παθει δεδομένου οτι το χωμα ειναι σκληρο;

20230630_183829.jpg

20230630_183818.jpg

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, JohnnyHoliday said:

Τι σας είπαν στο άλλο σαιτ που γράφετε (insomnia); Εμείς εδώ, ό,τι και να πούμε ως μηχανικοί, λίγο είναι.

Δεν έχω γράψει στο αλλο site τωρα και το θέμα προχώρησε. Δεν εχω έλεγχο της κατάστασης και λιγα μπορω να κανω.

Απλά ήθελα να δείξω σε οποιον ψαξει στο μέλλον πως γίνονται οι δουλειές στη πραγματικότητα τέτοιου τύπου αρπα κόλλα.

Ασχολούμαι και με το θέμα και απο ενδιαφέρον. Δηλαδή πως συμπεριφέρεται στη πράξη το μπετο που του εχει ρίξει πολυ νερο στη βαρελα και έχουν μείνει αδρανή μετα μονα τους και ποιο κομμάτι και αν θα αστοχήσει στο μελλον. Επισης ποσο αντέχουν τα λιγα εκατοστά που έριξε αν θα σπαει στις πλευρές κτλ. 

Σε εμας αν δεν ελεγα για πλεγμα δε θα εβαζε καν. 

20230630_203159.jpg

Edited by Kadmos
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Kadmos said:

...

Τι μπορεί να παθει δεδομένου οτι το χωμα ειναι σκληρο;....

20 λεπτά πριν, Kadmos said:

... Δηλαδή πως συμπεριφέρεται στη πράξη το μπετο που του εχει ρίξει πολυ νερο στη βαρελα ....

το όλο θέμα έχει μεγάλη μα μεγάλη πλάκα.....

και ιδιαίτερα χρήσιμο για συμπεράσματα γιατί στην ουσία είμαστε ακόμα "βράσε όριζα" ....

Δεν νομίζω πως χρήζει κάποιο άλλο σχολιασμό όλο αυτό το "πράγμα"

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.