Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδικό πρόγραμμα φ/β ως 10kW σε κτίρια


Stelios.A

Recommended Posts

Εννοώ αυτό που κατάλαβες και δυστυχώς μου το είπε αξιόπιστος άνθρωπος...Αν έχετε διαφορετική πληροφόρηση επιβεβαιωμένη θα ήταν χρήσιμο για μένα.

Καλά ναι, 0,419 πάμε πλέον και αν...

Link to comment
Share on other sites

gregmav: Δεν υπάρχει πάγωμα για τα επί στέγης, τουλάχιστον επίσημα. Επίσης, γνωρίζω περίπτωση για 100kW εντός Αττικής που έκανε αίτηση 10 Οκτωβρίου και στις 22 είχε προσφορά σύνδεσης!!!

 

Θεωρώ ότι το κράτος το συμφέρει η εγκατάσταση Φ/Β επί στέγης δεδομένου ότι είναι κοντά στην κατανάλωση και δεν έχει απώλειες.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω..

Στην εγκατάσταση φωτοβολταικών σε σκέπαστρο αφήνουμε απόσταση από το περίγραμμα ή ισχύει ότι κ στην στέγη ότι δηλαδή τα panel ακολουθούν το περίγραμμα?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν σε μια ήδη υπάρχουσα στέγη εγκαταστήσω 1 Φ/Β σύστημα ισχύος 5 KW ,συνδέομαι με μονοφασική παροχή στο δίκτυο της ΔΕΗ.

Σε περίπτωση που θέλω να κάνω ύστερα από ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα μια προσθήκη σε μια αποθήκη,ο νόμος μου το επιτρέπει?

Πρέπει να κάνω νέα αίτηση για την συνολική εγκατάσταση(καινούργιο μονογραμμικό,Υ/Δ)?Αν χρειαστεί νέος τριφασικός μετρητής θα επωμιστώ ξανά το κόστος σύνδεσης?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εχώ μια στέγη που η κάτοψη της πραγματικότητας σε σχέση με αυτήν της άδειας έχει διαφορές. Στην στέγη χωράνε περισσότερα panel από ότι μπορώ εγώ να δείξω στο σχέδιο της άδειας. Εχω τον ενδιασμό στο αν θα πάω με το σχέδιο της πραγματικότητας στη ΔΕΗ ή με αυτό της άδειας.

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει τι έκανε σε αντίστοιχη περίπτωση.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.