Μετάβαση στο περιεχόμενο

Στατικό πρόγραμμα και εξαγώμενα σχέδια


maximos75

Recommended Posts

Αλέξανδρος: "Λοιπόν οι πονεμένοι του strad να συζητήσουμε για τον αντικαταστάτη του, μπας και μας κάνουν καλύτερη τιμή οι επόμενοι (ομαδικό πακέτο, χε,χε)!!! "

 

Πολύ καλή ιδέα Αλέξανδρε!

 

Αυτό με τα post με την μοναδική δημοσίευση δεν το είχα σκεφτεί (ο αφελής! ). Φύλαξε ο Θεός και δεν το παράκανα με την 4Μ να πάρω και το IDEA. (Έχω ήδη STRAD - HYDRODTRAD και ADEIA). Μάλλον τα ίδια προβλήματα θα είχα. Όχι πως με το Cadware (που τελικά πήρα) δεν έχω προβλήματα, αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα...

 

...Ένα καλό είχε, την υποστήριξη, χάλασε κι αυτή.

 

Αυτό ξαναπέστο! Τελευταία έχω διαπιστώσει ότι πληρώνω τζάμπα και την υποστήριξη (έχουν αλλάξει προσωπικό; τι έχει γίνει ακριβώς; )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 110
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το θέμα είναι ότι η εκπαίδευση γίνεται στου "κασίδη το κεφάλι". Φιλότιμη η προσπάθεια της κοπέλας αλλά όταν εγώ καίγομαι για υποστήριξη, απαιτώ από την εταιρεία άλλη πολιτική. Από την άλλη δεν μιλάμε για ένα πρόγραμμα που δουλεύουν όλα ρολόϊ και χωρίς υποστήριξη... Είναι απαραίτητη!!

 

Και ξέρετε κάτι; Ο ανταγωνισμός είναι σκληρός! Μια του κλέφτη, δυό του κλέφτη... την τρίτη αγοράζεις άλλο πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Να μερικές φωτό από εξαγόμενα σχέδια χωρίς επεξεργασία...

 

stradplottmp0100.th.jpg

 

Ξυλότυπος θεμελίωσης (κοιτόστρωση και πεδιλοδοκοί)

 

 

stradplottmp0100a.th.jpg

Λεπτομέρεια υποστυλωμάτων (τοιχείων)

 

 

d100a.th.jpg

Αναπτύγματα δοκών (πρόσθετο module του προγράμματος)

 

t100a.th.jpg

...και τομές δοκών

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που βλέπεις ilias είναι καλούτσικα!!! Που να δεις θεμελίωση με κοιτόστρωση ή μη τετραγωνισμένη κάτοψη...θα πάθεις σοκ!!!

 

@mkalliou

Ακόμα περιμένουμε απαντήσεις στα ερωτήματα που θέσαμε στο φόρουμ της 4Μ...Μήπως πήρες κάνα τηλέφωνω?

Link to comment
Share on other sites

Δέν ξέρω αγαπητοί συνάδελφοι τι γνώμη έχετε για τα παραπάνω σχέδια (του strad εάν δεν κάνω λάθος ?) πάντως κατα τη γνώμη μου δεν δικαιολογούν σε καμιά περίπτωση την αγορά του.Το next που δούλευα εγώ παλιότερα θεωρώ ότι παράγει σαφώς καλύτερα χωρίς να διεκδικούν δάφνες ποιότητας. Μπορεί να ανεβάσει κάποιος συνάδελφος αντίστοιχα σχέδια άνευ επεξεργασίας άλλων ανταγωνιστικών προγραμμάτων (π.χ statics, fespa, ΟΛΟΣΤΑΤΙΚΑ) ώστε χονδρικά να κάνουμε κάποιες εκτιμήσεις ?

 

Υ.Γ Μπράβο στο συνάδελφο που τα ανέβασε...μια εικόνα αξίζει όσο 1000 λέξεις.....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Γιάννη, τα σχέδια του Strad είναι έτσι όπως τα είδμαε τώρα. 1 εικόνα 1000 λέξεις. Εμένα τα γράμματα φάινονται και διαβάζονται κανονικά, αλλά όπως και να έχει, δεν τα χρησιμοποιώ για παράδοση, ξανά από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι με τα αναπτύγματα και τις τομές δοκών, τα οποία τα πληρώνουμε extra, υποτίθεται για παράδοση σε δημόσια έργα κλπ.

Υπάρχει κανείς που να μπορεί έστω να χρησιμοποιήσει ως μια γεύση αυτές τις εκτυπώσεις;

 

@Αλέξανδρε: Η κάτοψη αφορά κοιτόστρωση, απλά έβγαλα μόνο ένα τμήμα για να δούμε λεπτομέρειες..

 

Έχω δουλέψει και fespa και ξέρω πως παράγει dxf. Εγώ πήρα το strad για την υποτιθέμενη πλήρη συνεργασία με autocad-intelicad. (Είχα την ψευδαίσθηση ότι κάνεις σχέδια μέσα στο περιβάλλον του προγράμματος και κάνεις αλλαγές κλπ - καμμία σχέση)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.