Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ενίσχυση Μικρομεσαίων Επιχειρήσεων και Μηχανικοί - Να παρέμβουμε


mechcon

Recommended Posts

Παιδιά συγνώμη αλλά το ερώτημα τι κάνει το ΤΕΕ, με την έννοια ότι δεν κάνει τίποτα, μάλλον είναι λαϊκίστικο. Ξέρετε τι κάνει, άλλωστε αυτή η κουβέντα που ξεκίνησα, στο πρώτο άρθρο, παρουσιάζει την παρέμβαση του προέδρου του ΤΕΕ για την προδημοσίευση των Μικρομεσαίων Επιχειρήσεων.

φίλε μου το αποτέλεσμα μετράει!!!!

τις επιστολές τις ακούω βερσέ

 

εφερε κανένα αποτέλεσμα;;;;; ε;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ

να τη βράσω την επιστολή!!!!!!! και τις ευχολογίες!!!!!!

 

άλλοι σύλλογοι πχ των Φαρμακοποιών τα καταφεραν και μπήκαν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 147
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Άρα το ερώτημα δεν είναι "τι κάνει το ΤΕΕ" και η απάντηση "Τίποτα" αλλά "πόσο αποτελεσματικό είναι το ΤΕΕ". Εδώ θα συμφωνήσουμε.

Αλλά και πάλι η απάντηση νομίζω δεν είναι "Τίποτα" αλλά "πολύ λιγότερα από αυτά που έχουμε ανάγκη".

Όταν όμως παίζεις μπάλα σημασία είναι τι ομάδα έχεις και πόσους έχεις στην εξέδρα να σου συμπαραστέκονται. Άρα, ναι θα πρέπει να αλλάξουν αρκετά οι συσχετισμοί στο ΤΕΕ και στους συλλόγους.

Και θα αλλάξουν αν οι μηχανικοί συμμετέχουν και όχι αν απαξιώνουν το φορέα τους.

Για παράδειγμα, στις τελευταίες εκλογές του συλλόγου μηχανολόγων ψήφισε μόνο το 10% των μηχανικών του κλάδου (δες σχετικά: http://leftengineers.wordpress.com/2009/05/17/apotelesmatapsdmh/ )

Έτσι όμως επικρατούν οι μηχανισμοί (κομματικοί, προσωπικοί κλπ)

Ας βοηθήσουμε λοιπόν να αλλάξουν οι συσχετισμοί και κυρίως ας βοηθήσουμε να παρεμβαίνουν οι μηχανικοί.

Αυτό εδώ το φόρουμε είναι ένα λαμπρό παράδειγμα παρέμβασης πχ

Link to comment
Share on other sites

παρακαλώ να μείνετε στο θέμα. Αν θέλετε να συζητήσετε τις δράσεις του ΤΕΕ μπορείτε να ανοίξετε καινούριο θέμα.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου το αποτέλεσμα μετράει!!!!

τις επιστολές τις ακούω βερσέ

 

εφερε κανένα αποτέλεσμα;;;;; ε;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ

να τη βράσω την επιστολή!!!!!!! και τις ευχολογίες!!!!!!

 

άλλοι σύλλογοι πχ των Φαρμακοποιών τα καταφεραν και μπήκαν

 

Πές τα ρε myri!!! Για να έλεγε το ΤΕΕ προς τους βουλευτάδες ότι ή θα γίνει το δικό μου ή σας διαγράφω (όπως κάνανε οι δημοσιογράφοι!!!!) και θα δείτε μετά τι χάρες θα μας κάνουν. Άντε γιατί βαρέθηκα να μας περνάνε για μ....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα πήρα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο οποίο αναφέρεται η επιδότηση αυτή, αλλά χωρίς λεπτομέρειες.

Απλά ότι η προδημοσίευση αναμένεται

Link to comment
Share on other sites

Η πρόταση του Υπουργείου όπως δόθηκε σήμερα 23-7-2009 σε Δελτίο Τύπου και μερικές πρώτες παρατηρήσεις.

http://espaengineers.wordpress.com/2009/07/21/eleftheroiepaggelmaties/

 

Γράψτε τυχόν παρατηρήσεις - προτάσεις εδώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.