Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Άδεια αγροτικής αποθήκης


Recommended Posts

Arcgeo έχεις δίκιο. Αν μπει κανένα γραφείο τότε θα πρέπει να κάνεις και θερμομόνωση - που θα μπει δηλαδή. Δε χρειάζεται θερμομόνωση για τον 'αγροτικό' αποθηκευτικό χώρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Χαιρετώ το Forum

Για την κατασκευή μιας ξύλινης αποθήκης 3X4 m, ύψους 2,5 m, πάνω σε μπαζόπλακα (πλάκα πάνω στο χώμα), σε οικόπεδο εξ΄αδιαιρέτου, εκτός σχεδίου, απαιτείται άδεια;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συναδελφοι

 

εξουσιοδοτήθηκα απο καποιον ιδιοκτήτη να βγαλω άδεια μικρής κλιμακας για κατασκευή λιθόκτιστης αγροτικής αποθήκης σε κληροτεμάχιο 2,120 τμ και μολις πήγα στο Αγροτικής ανάπτυξης μου απάντησαν οτι δεν δικαιούμαι γιατι το κληροτεμάχιο που έχει ελαιώνα μεσα ειναι μικροτερο απο 4 στρέμματα και δεν θεωρείται υπολογισιμη αυτη η ποσότητα καλλιέργειας...

αυτό ισχύει σε όλη την Ελλάδα ή μονο στην Χαλκιδικη?

ή μηπως απλά μου ζητούσαν εμμέσως πλην σαφώς λαδωμα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συνάδελφοι, έχω αντιμετωπίσει το εξής πρόβλημα. Βγάζω άδεια αγροτικής αποθήκης (200,00μ2-έχω έγκριση από την διεύθυνση γεωργίας) και ο υπάλληλος της πολεοδομίας μου είπε ότι για τον προυπολογισμό των αμοιβών δεν θα "πάρω" συντελεστη 0,20 ως αγροτική αποθήκη , αλλά 0,35 ως γεωργοκτηνοτροφικό κτίριο. Μου έχει κοτσάρει ένα έγγραφο που αναφέρει ότι η αγροτική αποθήκη πρέπει να είναι μικρού εμβαδού(δεν αναφέρει πόσο μικρό!!!) και ότι ο ιδιοκτήτης πρέπει να είναι αγρότης , σύμφωνα με βεβαίωση του δημάρχου(την οποία του έχω προσκομίσει).

ερώτηση: το έχετε αντιμετωπίσει ποτε?υπάρχει κάποια εγκύκλιος που να το αναφέρει?ευχαριστώ.

 

Παρατήρηση: Τα θέματα πρέπει να αναρτώνται στην σωστή θεματική κατηγορία.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, achille.

 

Παρατήρηση: Πριν αναρτήσετε οποιοδήποτε μήνυμά σας, χρησιμοποιείστε την "Αναζήτηση" για την ύπαρξη τυχόν όμοιων θεμάτων. Το μήνυμά σας μεταφέρθηκε στο παρόν θέμα.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Ευχαριστώ, ilias

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Έχω την εξής απορία. Ιδιοκτήτης που είναι αγρότης ζητά άδεια αγροτικής αποθήκης αλλά όχι στο χωράφι, σε οικόπεδο εντός σχεδίου που έχει περιθώριο δόμησης. Μπορεί να βγεί άδεια αγροτικής αποθήκης σε οικόπεδο εντός σχεδίου ή πάει για κανονική αποθήκη? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Gros: Χωρίς να βάζω το χέρι μου στην φωτιά, έχω την αίσθηση ότι το μέγεθος της αγροτικής αποθήκης εξαρτάται από τις συνολικές καλλιέργειες. Με άλλα λόγια αν ο πελάτης έχει και άλλα χωράφια πήγαινέ τους μια κατάσταση με όλες τις εκτάσεις και ξανασυζήτησε,

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα, είμαι καινούρια μηχανικός και έχω αναλάβει τη κατασκευή μιας αγροτικής αποθήκης. Θα ήθελα απλώς να ρωτήσω αν κάποιος άλλος έχει πάρει άδεια απο τη Διεύθυνση Γεωργίας να μου πει πόσα δέντρα και μηχανήματα δήλωσε για να του την εγκρίνουν. Πήρα τηλέφωνο στη Διευθυνση Γεωργίας και μου είπαν ότι θα έρθουν αν κάνουν αυτοψία στο χωράφι και αυτοί θα κρίνουν.

Επίσης, αν την αποθήκη τη κάνω με τούβλα θα υπάρξει πρόβλημα?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπέρα.

όποιος μπορεί ας βοηθήσει άμεσα.

έχω μια αποθήκη νομίμως υφιστάμενη.(οικ.άδ.το 1959) και θέλω να κάνω αλλαγή χρήσης σε κατάστημα. Σημειώνω, το οικόπεδο σήμερα δεν είναι οικοδομήσιμο. Σ.Δ.=0,30 και Σ.Κ.=30%

Μπορώ???????

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.