Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια αγροτικής αποθήκης


Recommended Posts

Η αίτηση για την αποθήκη είναι σε άρτιο και οικοδομήσιμο γήπεδο? Αν όχι , τότε τα τετραγωνικά περιορίζονται κατά πολύ, με ανώτερο γύρω στα 25μ2 (αυτό θέλει επιβεβαίωση στο τοπικό τμήμα του υπουργείου γεωργικής ανάπτυξης)

 

είναι σε άρτιο και οικοδομήσιμο γήπεδο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, καλημέρα ΚΑΝΑ

ίσως ο Μανώλης έκανε τυπογραφικό λάθος ...

 

Οχι, έχω βγάλει παλαιότερα σε μή άρτια γήπεδα αγροτικές αποθήκες 25μ2.Ήταν στην ευχέρεια του τμήματος Γεωργίας το μέγεθος της αποθήκης.Αν ο ενδιαφερόμενος είχε στη γύρω περιοχή πολλά στρέμματα αγροτεμαχίων του δίνανε το μέγιστο που ήταν 25 μ2.

 

 

Εντιτ: μιλάω για μικρά γήπεδα , 500μ2 και κάτω!

 

polytelik, εφόσον είναι άρτιο και οικοδομήσιμο πολεοδομικά τα 250 μ2 δεν απαγορεύονται, δεν ξέρω αν πρέπει στο Γεωργίας να τα δικαιολογήσει λόγω του μεγέθους των εργασιών που παρουσιάζει , πράγμα μάλλον δύσκολο να υφίσταται.

Link to comment
Share on other sites

polytelik' date='[/font'] εφόσον είναι άρτιο και οικοδομήσιμο πολεοδομικά τα 250 μ2 δεν απαγορεύονται, δεν ξέρω αν πρέπει στο Γεωργίας να τα δικαιολογήσει λόγω του μεγέθους των εργασιών που παρουσιάζει , πράγμα μάλλον δύσκολο να υφίσταται.

Manolis gon

Μια φορά στην Διεύθυνση Γεωργίας μια υπάλληλος ήθελε να τις αποδείξω ότι έχει παραγωγή μεγάλη ο πελάτης και κάτι τέτοια.

Μετά από αντίρρηση μου και επικαλούμενος ότι «ζητώ μόνο τον έλεγχο της λειτουργικότητας» της αγροτ αποθήκης,

όπως προβλέπεται από τον ΓΟΚ/85 και όχι τον «έλεγχο σκοπιμότητας», με τα θεώρησε χωρίς καμιά αντίρρηση (μάλιστα μου ζήτησε και συγνώμη-γιατί δεν κατάλαβε λέει)

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια δεν υπάρχει στη νομοθεσία η οποία να μας περιορίζει στα τετραγωνικά. Για να βγάλω οικοδομική άδεια χρειάζομαι βεβαίωση αναγκαιότητας και λειτουργικότητας;

Link to comment
Share on other sites

polytelik

Είπαμε ότι απαιτείται μόνο βεβαίωση λειτουργικότητας και ΟΧΙ αναγκαιότητας

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα

Πελατης μου που δεν ειναι δηλωμενος αγροτης θελει σε αγροτεμαχιο επιφανειας 20 στρ. να φτιαξει αγροτικη αποθηκη.

Απο τη διευθυνση Αγροτικης Αναπτυξης μου ειπαν οτι πρεπει να ειναι δηλωμενος αγροτης. Γνωριζετε αν μπορει να κατασκευασει αλλου ειδους αποθηκη εφοσον δεν ειναι αγροτης?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Σε 20 στρ. μπορεί να φτιάξει ότι θέλει (εφόσον το επιτρέπουν ΓΥΠ, ΣΧΟΟΑΠ, ΓΠΣ, Δασαρχείο, αρχαιολογία) και προφανώς και αποθήκη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.