Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια αγροτικής αποθήκης


Recommended Posts

δλδ εκει,  σε μια αγροτικη περιοχη, οπου το θεμα το εχουν συναντησει  πολλες φορες  μεχρι τωρα,

 

ουτε ενας απο αυτους δεν εκανε ουτε ενα εγγραφο  ουτε ενα απλο τηλεφωνημα,

να ζητησει διευκρινησεις

ειδικα για ενα "εξαφανισμενο " εγγραφο

[τωρα να μπεις στο σαιτ του υπουργειου,  δεν υπαρχει...και αυτο που δεν υπαρχει....δεν ισχυει...]

τι περιμενουν και δεν ρωτανε οι ιδιοι και στελνουν τον πολιτη να ρωτησει αν ισχυει ενα "μη εγγραφο"

 

δεν το ειπες καλα   ....δεν σου ειπαν "δεν μπορούν να κάνουν αλλοιώς".

 

αλλα σου ειπαν

 

"δεν μπορω να κανω αλλοιως...λυπαμαι..."

 

+1 Η τελευταία λέξη τα περιγράφει όλα 

Edited by Elounda
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έγγραφο ερώτημα που θα πάει στο υπέκα , πότε θα έρθει η απάντηση και αν θα έχει υπομονή ο πελάτης να περιμένει να δώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ακόμα το έγγραφο βρίσκεται στο γραφείο της υπαλλήλου , μίλησα στο τηλ και ευγενικά της είπα ότι έχω πρόβλημα και αν γίνεται να το προχωρήσει και μου την έπεσε λέγοντας μου ότι δεν θα της κάνω έλεγχο εγώ και άλλα αγενή και μου έκλεισε το τηλ. στα μούτρα ξαναπήρα με σκοπό να ζητήσω τον λόγο και δεν το σήκωνε.

Από τις πλάτες τις δικές μας και την δική μας δραστηριότητα παίρνουν τον μισθό τους και δεν το σέβονται.

Link to comment
Share on other sites

εννοεις οτι ειναι ακομα "εκει"

 

και δεν εφυγε ακοοοομα  προς "υπερθεν"???

 

υγ

εχεις  και το μειλ  και  το τηλ. και το ονομα του αρμοδιου για πληροφοριες στην Αθηνα

 

κανε ενα τηλ. αυριο το πρωί...

 

μετα...τα λεμε

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά ήρθε η απάντηση από το ΥΠΕΚΑ επιτέλους, λέει βέβαια το αυτονόητο  ότι δηλαδή επιτρέπονται οι αγρ.αποθήκες στους οικισμούς κάτω των 2000 κατοίκων ήρθε βέβαια στην πολεοδομία αλλά σε τηλεφώνημα μου  είπαν να πάω να πάρω τη άδεια ,θα πάρω βέβαια και το έγγραφο όταν πάω από κοντά.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

ναι θα το αναρτήσω μιλάμε για την Πολεοδομία Εορδαίας ,αλλά παράλληλα είχα και επικοινωνία με πολεοδομία Φλώρινας οι οποίοι με δική τους πρωτοβουλία έκαναν ερώτημα στο Υπεκα για το θέμα και φυσικά πήραν ήδη την ίδια θετική απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.