Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια αγροτικής αποθήκης


Recommended Posts

Kαλησπέρα συνάδελφοι. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει καμία τεχνική έκθεση εργασιών για την κατασκευή αγροτικής αποθήκης (δεν νομίζω να πήρε απάντηση ο συνάδελφος σε προηγούμενη σελίδα)?

Επιπροσθέτως η αποθήκη αυτή τοποθετείται οπουδήποτε μέσα στο αγρόκτημα ή πρέπει να υπάρχει απόσταση από όρια, δρόμο κτλ? Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Επανέρχομαι στο θέμα της αγροτικής αποθήκης που τόσο με έχει βασανίσει. Όπως γνωρίζουμε μπορεί να εκδοθεί άδεια μικρής κλίμακας σύμφωνα με το Αρθ-6 παρ.4 του ΠΔ/24-5-85. Το άρθρο, όμως αυτό αναφέρει απόσταση από τα όρια του γηπέδου 10 μέτρα.

Εάν είχα τέτοιο περιθώριο, το αγροτεμάχιο στο οποίο αναφέρομαι θα ήταν άρτιο και δεν θα πήγαινα σε λύση μικρής κλίμακας.

Το ερώτημά μου είναι: Για άδεια μικρής κλίμακας σε αγροτική απόθηκη, τι απόσταση από τα όρια του γηπέδου θεωρούμε? 10μ? , 5μ?, 0μ?

Γνωρίζει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, συγνώμη για την επιμονή, αλλά δεν έχω πάρει απάντηση από καμιά υπηρεσία και σκέφτομαι μήπως τελικά είναι στο "χέρι" τους να μου εγκρίνουν άδεια μικρής κλίμακας για αγροτική αποθήκη.

Μήπως έχει τύχει σε κανέναν από εσάς?

Απαιτούνται αποστάσεις από τα όρια για την έγκριση αυτή ή όπου υποδείξει η διεύθυνση γεωργίας?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα! Θα ηθελα να ρωτησω αν βγαινει αδεια για μια αποθηκη την οποια θελω και να μενω μεσα σε ενα οικοπεδο εκτος σχεδιου στην Ευβοια 1 στρεμα ειναι το οποιο οικοπεδο εχει και ρευμα τριφασικο και νερο. Τι χρειαζετε ωστε να βγαλω μια αδεια αλλα και το πως θα ειναι κατασκευασμενη αυτη ?

 

 

Παρακαλώ να χρησιμοποιείτε την Αναζήτηση και να δίνετε ορθογραφημένους και τονισμένους τίτλους στα θέματά σας.

Link to comment
Share on other sites

Αν απευθυνθείτε σε κάποιον Μηχανικό της περιοχής σας θα σας κατατοπίσει καλύτερα τόσο για την αρτιότητα του γηπέδου σας και για το αν μπορείτε ή όχι να κτίσετε.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να συμπληρώσω (εντελώς φιλικά) ότι, παρ' όλο που διάβασα το ερώτημα του combo1 αρκετές φορές,

κατάλαβα μόνο ένα μέρος των αποριών του.

Ας γράφουμε λίγο πιο κατανοητά, γιατί αλλιώς συζήτηση δεν μπορεί να γίνει.

 

Επιπλέον, ρωτάς "αν βγαίνει άδεια για μια αποθήκη την οποία θέλω και να μένω μέσα".

Πού θα μένεις δηλαδή, στην αποθήκη;

Ελπίζω να μην παρεξήγησες το ύφος των σχολίων μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
συγνώμη ρε παιδιά γιατι δεν μπορώ να βρώ το συγκεκριμένο άρθρο 6 φεκ 270/Δ/85 ?

έψαξα και στο ΥΠΕΧΩΔΕ..

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ?

 

Βρέθηκε.

 

Το περιεχόμενο, από εκεί απ' όπου το βρήκα, προστατεύεται . Δεν γίνεται να "ανέβει" σε δημόσιο διάλογο. Εχεις pm.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.