Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Θέμα από μη μηχανικό: Ιδιωτικός δρόμος


Recommended Posts

Εϊναι δημοτικός,αλλά δεν έχει χαρακτηριστεί ακόμη.

Νομίζω πως μπορεί να κυνηγήσει προσκύρωση, αν ο Δρόμος αυτός είναι τμήμα μεγαλύτερης έκτασης το οποίο δεν προήλθε από υπαίτια κατάτμηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω.....αν έχει οριστικοποιηθεί το Σ.Π. κ η οδός δεν έχει χαρακτηρισθεί,τότε στα χαρτιά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!

 

Κ σου λέω:μόνο με τροποποίηση θα αναγνωριστεί!

 

Κ αν σου φαίνεται απίστευτο,τότε welcome to my world,θα φτύσεις ΑΙΜΑ!

 

:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

αν έχει οριστικοποιηθεί το Σ.Π. κ η οδός δεν έχει χαρακτηρισθεί,τότε στα χαρτιά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!

Ακριβώς! Άρα τί υπάρχει εκεί; Μην είναι μια μελανή οπή που θα ρουφήξει τους όμορους ιδιοκτήτες; Μην είν' οικόπεδο μη άρτιο και μη οικοδομήσιμο; Κι αν είν΄οικόπεδο, σε ποιόν ανήκει;

μόνο με τροποποίηση θα αναγνωριστεί!

Κ αν σου φαίνεται απίστευτο,τότε welcome to my world,θα φτύσεις ΑΙΜΑ!

Άστο, μάλλον στον ίδιο κόσμο ζούμε, απλά δεν έχουμε συναντηθεί ακόμα!!! Το ζω το δράμα...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Άρα τί υπάρχει εκεί; Μην είναι μια μελανή οπή που θα ρουφήξει τους όμορους ιδιοκτήτες; Μην είν' οικόπεδο μη άρτιο και μη οικοδομήσιμο; Κι αν είν΄οικόπεδο, σε ποιόν ανήκει;

 

Τί υπάρχει?Ιδιοκτησίες.....έτσι,γενικά κ αόριστα...:lol:

 

Γιατί,μήπως υπάρχει χάρτης με αποτυπωμένες τις ιδιοκτησίες σε Σ.Π. πριν τον 1337?Σε ελάχιστες περιπτώσεις....

 

Οικόπεδο μία φορά δεν είναι....ή μπορεί κ να είναι,πάντως επίσημα είναι κάτι που δεν ξέρουμε τί είναι....Yunanistan hakkinda!

 

Εάν είσαι στον κόσμο μου ήδη,τότε μάλλον οι κόσμοι μας χωρίζονται σε levels!!!Κ είμαι στο προτελευταίο dungeon!!!:lol::lol:

 

Την καλημέρα μου φίλε!:P

Link to comment
Share on other sites

πως θα μπορούσε να γίνει τροποποίηση ρε παιδιά εντός σχεδίου και να ονομαστεί κοινόχρηστος δρόμος κάποιος που δεν προβλέπεται απο το σχέδιο? Υπάρχει τρόπος αν δεν είναι πρό του '23?

Link to comment
Share on other sites

πως θα μπορούσε να γίνει τροποποίηση ρε παιδιά εντός σχεδίου και να ονομαστεί κοινόχρηστος δρόμος κάποιος που δεν προβλέπεται απο το σχέδιο?

 

Καταθέτεις πρόταση με ένα φάκελο που έχει τόσο χαρτί,όσο κ το ύψος σου.Αν ο δρόμος τέμνει ένα Ο.Τ.,τότε το Ο.Τ. πρέπει στο σχέδιο να σπάσει σε 2,να πάρει άλλον αριθμό κ από εκεί κ πέρα αρχίζει το κλάμα.

 

Εμπλέκονται:Υποθηκοφυλάκειο,Δήμος,Νομαρχία,Υπουργείο Συγκοινωνιών,Πολεδομία,Εφορεία,Κτηματολόγιο(αν υπάρχει),κ κάτι ξέχασα,θα το γράψω όταν το θυμηθώ.A ναι,ο Ο.Α.

 

Κ εννοείται ότι κανείς δεν σου εγγυάται ότι η πρότασή σου θα εγκριθεί....

 

Σε περίπτωση τυφλού δρόμου,είναι λίγο πιό απλά τα πράγματα!!!

 

ΧΑΧΑΧΑ!!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καταθέτεις πρόταση με ένα φάκελο που έχει τόσο χαρτί,όσο κ το ύψος σου.Αν ο δρόμος τέμνει ένα Ο.Τ.,τότε το Ο.Τ. πρέπει στο σχέδιο να σπάσει σε 2,να πάρει άλλον αριθμό κ από εκεί κ πέρα αρχίζει το κλάμα.

 

Εμπλέκονται:Υποθηκοφυλάκειο,Δήμος,Νομαρχία,Υπουργείο Συγκοινωνιών,Πολεδομία,Εφορεία,Κτηματολόγιο(αν υπάρχει),κ κάτι ξέχασα,θα το γράψω όταν το θυμηθώ.a ναι,ο Ο.Α.

 

Σε περίπτωση τυφλού δρόμου,είναι λίγο πιό απλά τα πράγματα!!!

 

ΧΑΧΑΧΑ!!!:lol::lol:

 

είσαι σίγουρος γι αυτό που λες?

Link to comment
Share on other sites

είσαι σίγουρος γι αυτό που λες?

 

Εϊμαι σίγουρος στο ότι αυτή ήταν η απάντηση του Δήμου για την περίπτωσή μου με διαμπερή δρόμο.:D

 

Στο δικό σου μπορεί να θέλουν λιγότερα ή περισσότερα,δεν χάνεις να ρωτήσεις!

 

Κ γι' αυτό λέω:ΜΠΟΥΡΛΟΤΟ ΣΤΟΥΣ Ο.Τ.Α.

Link to comment
Share on other sites

κράτα πισινή...θα επανέλθω αφού το μελετήσω

 

Να κρατήσω πισινή από τι?Από αυτό που έχω ήδη σαν απάντηση από το Δήμο?

 

Τί λες τώρα?:lol::lol:

 

Κοίτα,είμαι θανάσιμος ΟΤΑφάγος.Το θέμα αυτό πρέπει να συζητηθεί σε κύκλο όπου ο καθένας μας ΒΛΕΠΕΙ τον άλλο....εδώ δεν λέει κ τίποτα....

 

Κ για να μην παρεξηγηθώ:αναφέρομαι σε περίπτωση Σχεδίου Πόλεως ΠΡΙΝ το '83(και ΠΡΙΝ το '23),όπου ο δρόμος πέρασε απαρατήρητος στο Σ.Π. κ ΔΕΝ αναγράφεται σε συμβόλαια.Άρα,είναι πρώην ιδιωτικός,νύν δημοτικός ΜΗ χαρακτηρισμένος(καθώς εξυπηρετεί τυφλά οικόπεδα προερχόμενα από κατάτμηση εν έτει 1928 με εγκεκριμένο Σ.Π. το 1867).Για να χαρακτηριστεί,ο Δήμος μου ζήτησε τροποποίηση Σ.Π. γιατί είναι διαμπερής.Κ νομίζω ότι έχουν δίκιο.Αν η πισινή που λες να κρατήσω αφορά στο τί χρειάζεται για την τροποποίηση Σ.Π.,δεν έχει νόημα να κρατήσω πισινή,υπάρχει Π.Δ. γι' αυτό.Αν η πισινή αναφέρεται στο αν χρειάζεται τροποποίηση για να αναγνωριστεί ο δρόμος,τότε φίλε μου ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΣΕΝΑ που θα μπορούσε να με βοηθήσει,καθώς δεν αφορά πελάτη μου αλλά δική μου υπόθεση!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.