Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Μισθός Ναυπηγού Μηχανικού


christopografow

Recommended Posts

τα τα3ιδια στα οποια σε στελνει μια εταιρια στα πληρώνει ή τα βάζεις από την τσέπη σου ?

 

Εννοείται ότι στα πληρώνει η εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Τα τα3ιδια στα οποια σε στελνει μια εταιρια στα πληρώνει ή τα βάζεις από την τσέπη σου ?

 

Σε καλύτερους οικονομικά καιρούς , τα πλήρωναν όλα προκαταβολικά + ποσό για έξοδα κίνησης στον προορισμό σου. Από φίλο ναυπηγό γνωρίζω ότι πλέον περικόπτουν πολλά σε σύγκριση με το τι γινόταν 5 χρόνια πριν. Πληρώνουν τα αεροπορικά εισιτήρια + ποσό με πλαφόν για ξενοδοχείο με πρωϊνό + ένα γεύμα/δείπνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Για να το πάω λίγο βαθύτερα τι απαιτείται για να ιδρύσει κανείς εταιρεία που διενεργεί επιθεωρήσεις πλοίων?

 

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο με τα εργοληπτικά πτυχία?

 

Και επιπλέον γνωρίζει κάποιος τι πληρώνει ο πελάτης για την επιθεώρηση του πλοίου?

Link to comment
Share on other sites

μου φαίνεται επιθεωρήσεις πλοίων δεν κάνουν οργανισμοί/εταιρίες σαν την LLoyd's (?) έχει γραφεία k στο λιμάνι του πειραιά

 

αλλιώς οποιοδήποτε μηχανολογική η ηλεκτρολογική εταιρία κυρίως που σχετίζεται με πλοία μπορεί να κάνει, αλλα δεν νομίζω ότι από τέτοια γραφεία τα αποδεικτικά γίνονται δεκτά από "ασφλαστικες" οι φορείς εξωτερικού

 

Οι επιθεωρητές πλοίων, σε κορυφαίες εταιρίες εκπαιδεύονται κυρίως UK, Norway σε μια ειδική σχολη για 2 χρονια

αλλα εκεί οι μισθοί είναι απίστευτοι

Edited by george_RES
Link to comment
Share on other sites

Το να ιδρύσες μία τέτοια εταιρεία, δεν είναι σαν να ανοίγεις άλλο ένα τεχνικό γραφείο....Υπάρχουν συγκεκριμένες εταιρείες στον χώρο κολλοσοί θα έλεγα που κάνουν αυτές τις δουλειές....

Ακόμα και έτσι υπάρχουν πολλά "σκοτεινά" μονοπάτια σε αυτόν τον κλάδο, δεν μπαίνεις έτσι απλά... Από την μικρή μου εμπειρία στον ναυτιλιακό χώρο κάποτε αυτό έχω μάθει...

Link to comment
Share on other sites

τα λεφτά είναι παρα πολλά , k από όσο γνωρίζω από την οικογένεια μου, ένας επιθεωρητής κάνει βόλτες σε όλο τον κόσμο, μια βαλίτσα στο χέρι.

Αν k συνήθως τέτοιου είδους επιθεωρητές είναι καπετάνιοι από το εμπορικό ναυτικό,

δεν γνωρίζω ποσο εύκολο είναι να μπεις αλλα για να το αναφέρει ο ίikaros13 δεν νομίζω ότι κάνει λάθος.

Προσωπικά θα κοίταγα την σχολη LLoyd, για κάτι τέτοιο, gt εάν την βγάλεις δεν ψάχνεις για δουλειά σε προσλαμβάνουν αμέσως

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.