Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Αλλαγή χρήσης από αγροτική σε εμπορική αποθηκή


ektwr

Recommended Posts

Εχω μια περίπτωση στην οποία ο πελάτης μου θέλει να κάνει αλλαγή χρήσης σε εκτός σχεδίου περιοχή από αγροτική αποθήκη σε εμπορική.Το πρόβλημα είναι το εξης:Το ποσοστό κάλυψης για αγροτικές αποθήκες είναι 30% για εκτός σχεδίου περιοχέςτο οποίο και εξαντλήθηκε στην αρχική άδεια.Για τις εμπορικές αποθήκες ο νόμος λέει οτι το ποσοστό κάλυψης είναι 20% εκτός από την περίπτωση που οι εμπορικές αποθήκες είναι συναρμολογούμενες οπότε το ποσοστό ανεβαίνει σε 40%.Δύο είναι οι απορίες μου:

1)Αν όλα αυτά όντως ισχύουν και δεν έχουν καταργηθεί απο κάποιο αλλο νόμο

2)Όταν ο νόμος αναφέρει για συναρμολογούμενες αποθήκες εννοει μεταλλικές κατασκευές;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Υ.Γ.1 Η πολεοδομία της περιοχής μου ρωτήθηκε με τα γνωστά αποτελεσματα...Δεν πηρα απάντηση

Υ.Γ.2 Ολα τα παραπάνω αναφέρονται στο προεδρικό διάταγμα 24/31 του 1985 (ΦΕΚ Δ΄ 270)

Link to comment
Share on other sites

κάπου έχει ξανασυζητηθεί

 

εβαλα στην αναζητηση εμπορικεσ αποθηκες και δεν εβγαλε κατι παρομοιο

 

 

Αν ξερεις που ειναι πες το μου.Αλλα παρακληση μην απαξιωνεις ετσι την ερωτηση

Link to comment
Share on other sites

Εκτορα παρεξήγησες δεν πιστευω πως ο Evan απαξίωσε την ερώτησή σου

η σχετική συζήτηση είναι εδώ

 

Αλλαγή χρήσης από αγροτική αποθήκη σε εμπορική αποθήκη σε εκτός σχεδίου

http://www.michanikos.gr/showthread.php?t=8021

Link to comment
Share on other sites

εβαλα στην αναζητηση εμπορικεσ αποθηκες και δεν εβγαλε κατι παρομοιο

 

 

Αν ξερεις που ειναι πες το μου.Αλλα παρακληση μην απαξιωνεις ετσι την ερωτηση

 

ποιος την απαξίωσε ρε φίλε; επειδή σου έδωσα έμμεσα την απάντηση δηλ;

Θα τρελαθούμε εντελώς εδώ πέρα, θα προτιμούσες δηλ. να σου έλεγα ότι δεν έχει ξανασυζητηθεί και μην περιμένεις απάντηση;

Ό,τι να ναι

Link to comment
Share on other sites

εβαλα στην αναζητηση εμπορικεσ αποθηκες και δεν εβγαλε κατι παρομοιο...

 

Η μηχανή αναζήτησης είναι αρκετά περίεργη - θέλει σωστή ορθογραφία, τονισμό, αριθμό (ενικό, πληθυντικό) και κλίση (ονομαστική, γενική). Οπότε θέλει να εξαντλήσεις όλες τις περιπτώσεις. Υπάρχει και η δυνατότητα Google που είναι μεν λιγότερο απαιτητική σου βγάζει δε πολύ περισσότερα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω όρεξη να μπω σε κανενός είδους αντιπαραθεση...Το γεγονός οτι υπάρχει ακόμα ενα θεμα με τίτλο αλλαγη χρήσης από αγροτική αποθήκη σε εμπορική δε σημαίνει οτι δίνεται απάντηση στα ερωτήματά μου.Αν θέλετε ριξ΄τε μια ματια στο θεμα που συζητηθηκε και μετα στην ερωτηση που κανω κι αν πραγματικα υπάρχει η απαντηση εκει μέσα τότε τι να πω...Δεν ξέρω να μιλάω ελληνικα.Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

ektwr ασχέτως αν απαντάται το ερώτημά σου ή μη, πρέπει να συνεχίσεις τις ερωτήσεις σου στο ίδιο θέμα.

 

ο Evan σου απάντησε μια χαρά και δεν είχε διάθεση τπτ άλλο πλην να σου απαντήσει.

 

Διόρθωσε το προφίλ σου καθώς είναι υποχρεωτική η αναγραφή του επαγγέλματός μας. 8-)

 

Και γενικά μην είστε επιθετικοί. Χαλαρώστε. και δείξτε το ζήλο σας και πάθος απαντώντας και σε κανένα θέμα. Από ότι κοιτάω μόνο ερωτήσεις κάνεις.

 

Και προσωπικά μιλώντας σέβομαι "περισσότερο" συναδέλφους που προσφέρουν. και όχι αυτούς που μόνο απολαμβάνουν και είναι και επιθετικοί από πάνω.

 

Μην τα πάρεις προσωπικά..........αφορμή πήρα για να διαβάσουν και άλλοι.

 

Βοηθάτε απαντώντας ακόμα και στα πιο απλά πράγματα που γνωρίζετε.

 

Συναδελφικά

Link to comment
Share on other sites

theo πραγματικα δεν ηταν στις προθεσεις μου να γινω επιθετικος.Αντιθέτως ο συναδελφος μου φανηκε επιθετικος.Εγω ουτε ρε φιλε είπα, ούτε οτι δεν είμαστε καλα εδω μέσα.Μια παρακληση εκανα οσο πιο ευγενικά μπορούσα γιατι κατα τη γνωμη μου με το να λεει καποιος απλα κι αοριστα οτι απαντηθηκε η ερωτηση,οδηγει και τους υπολοιπους συναδελφους στο να μην ασχοληθουν με αυτη.Οσον αφορά το γεγονος οτι κάνω μόνο ερωτησεις θα ηθελα να επισημανω οτι είμαι νέος μηχανικός και είναι απόλυτα λογικο να αποφευγω να απανταω για να μην μπερδεψω καποιο συναδελφο.Πιστεψέ με εγω είμαι ο πρώτος που θέλω να δίνω απαντήσεις σε θεματα των συναδέλφων κι οταν φτάσω στο επιπεδο αυτό θα το κανω

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.